Bankalar emeklilerin nakit paraya olan ihtiyaçlarını etkili bir şekilde çözmek için harekete geçtiler. Emeklilere öze kredi veren bankalar arasında son zamanlarda en cazip teklifleri bir kamu bankası olan Halkbank sunuyor. Halkbank emeklilere özel hazırlamış olduğu acil nakit kredi kampanyasının üst limitini 5 bin lira olarak açıkladı.

Sadece özel ihtiyaçlara yönelik hazırlanan kredi kampanyası ile birlikte küçük ancak acil nakit ihtiyaçlara hızlı bir çözüm bulunacak. Bir nevi Halkbank mini emekli kredisi olduğu ifade edilebilir.

HALKBANK EMEKLİYE MİNİ KREDİ VERİYOR

2-4

Halkbank mini emekli kredisinden sorunsuz bir şekilde faydalanabilmek için bazı şartları taşıyor olmak son derece önemli. Özellikle emeklilerin maaşlarını bankadan alıyor olmaları gerekiyor. Banka emekli müşterilerine özel acil küçük ihtiyaçları için 5 bin lira veriyor. Bankanın verdiği mini emekli kredisinin faiz oranı yüzde 1.58 olarak açıklandı. Hem uygun faiz oranları hem de 36 ay vadeli kredinin detayları kapsamında aylık küçük taksitlerle birlikte geri ödeme yapılabilecek.

EMEKLİLERE AYLIK 192 LİRA ÖDEMEYLE KREDİ FIRSATI

Halkbank tarafından hazırlanan acil emekli kredisinin düşük faiz oranları sayesinde geri ödeme planı da emekliyi sanıldığı gibi zorlamayacak. Kredi ödemeleri isteğe bağlı olarak aylık eşit taksitlerle, azalan taksit tutarlarıyla, artan taksit seçenekleriyle, 3 ayda bir yapılacak eşit taksit ödemeleriyle ya da tamamen özel olarak belirlenen serbest ödeme seçenekleri ile yapılabilecek.

Eşit taksitlerle ödeme yapmak isteyen emeklilerden aylık sadece 192 lira geri ödeme alınacak. Ürüne dair fırsat olarak ifade edilebilecek düşük faiz oranlarından yararlanmak için bankadan kredili mevduat hesabı açtırılması gerekmektedir. Bununla birlikte ürüne dair hayat sigortası yaptırılması da tüm fırsatlardan yararlanabilmek için son derece önemlidir.