Kamu bankaları neredeyse her gün yeni uygun oranlı kredilerini açıklamaya devam ediyor. Halkbank 36 ay vadeli 6 ay ödemesiz 75 bin TL verecek ve faiz oranlarını oldukça makul tutacak. Genel olarak yeni yılın gelmesiyle birlikte esnaflara birçok uygun kredi verileceği ile ilgili bilgiler paylaşılmıştı. Yeni açıklanan kredi ile birlikte sadece esnafların değil diğer meslek kollarının da kullanabileceği krediler açıklandı.

1.59 Faiz 36 Ay Vade

Sunulan kredinin özellikleri ise oldukça bulunduğu zamana göre değerlendirildiğinde uygun olarak gözlere çarpıyor. Bunulan kredinin faizi istenilen vadeye göre farklılık gösterebiliyor.

12 ay vade ile 75 bin TL limitli kredi 1,49 faiz ile veriliyor.

24 ay vade ile 75 bin TL limitli kredi 1,55 faiz ile veriliyor.

36 ay vade ile 75 bin TL limitli kredi 1,59 faiz ile veriliyor.

Kredinin bir iyi tarafı da 36 aylık vadenin seçilmesi ile birlikte talep edilmesi durumunda 6 ay boyunca geri ödeme yapılmaması durumu. Böyle bir durumda müşteriler daha önceden de devlet tarafından verilmiş olan 6 ay ödemesiz bir şekilde sunulan kredilerde olduğu gibi uzun bin süre taksit ödemesi gerçekleştirmeyecek. Kredinin maliyeti yaklaşık olarak %21 olarak hesaplamaktadır. Bankanın sitesine girerek istediğiniz hesaplamayı da ayrıca yaptırabilirsiniz.