Milli Savunma Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak acı haberi duyurdu. Hakkari'de çığ düşmesi sonucu iki askerin çığ altında kalarak şehit olduğu bildirildi. Şehit askerler için taziye mesajı yayınlandı.

İKİ ASKER ÇIĞ ALTINDA KALDI!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bulunan bir üs bölgesinin yolu kar nedeniyle kapanınca yolun açılması için çalışma başlatıldı. Bu çalışma sırasında bir çığ felaketi yaşandı. Düşen çığ nedeniyle iki asker kar kütleleri altında kaldı.

Hemen arama kurtarma ekipleri tarafından olaya müdahale edilirken bir asker yaralı olarak kurtarılarak Yüksekova Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak burada tüm müdahalelere rağmen talihsiz asker kurtarılamayarak şehit oldu.

Çığ altında kalan diğer asker ise yapılan çalışmalar sonucunda acı haber geldi. Cansın bedenine ulaşılan askerin şehit olduğu açıklandı. Meydana gelen bu olay büyük bir üzüntüyle karşılandı.

ŞEHİT ASKERLERİN KİMLİKLERİ AÇIKLANMADI!

Milli Savunma Bakanlığı bir taziye mesajı yayınlayarak acı haberi duyurdu. Şehitlere rahmet, acılı ailelerine sabır dileyen Milli Savunma Bakanlığı şehit askerlerin kimlikleri hakkında bir bilgilendirme yapmadı.

isbilgisi.com