Hafta Boyunca Yapılan Zam ve İndirimlerin Ardından Benzin Fiyatlarında Güncel Fiyatlar Ne Oldu?

Akaryakıt fiyatlarına hafta başından bu yana yapılan zamlar ve indirimlerin ardından fiyatlar kafaları karıştırdı. Bu süreçte bugün güncel akaryakıt fiyatları ne oldu?

EKONOMİ 26.06.2020 - 09:04 26.06.2020 - 09:04

Küresel petrol fiyatlarında yaşanan değişimler, dolar fiyatlarının üzerinde bulunan baskı ve piyasalarda meydana gelen rekabet durumu akaryakıt fiyatlarını da etkilemeye devam ediyor. Salgın döneminde sürekli olarak değişen fiyatlar vatandaşların kafalarını karıştırmıştı.  Bir süredir stabil olan fiyatlarda bu hafta yine arka arkaya değişiklikler yaşanmaya başladı.

Haftanın başından bu yana yapılan değişimlerin ardından iki kez zam ve bir kez indirim geldi. Enerji Petrol İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından dün yapılan duyurunun ardından gece yarısından itibaren pompalarda benzinin litre fiyatına 22 kuruş indirim yapılacağı açıklanmıştı. Bu indirim sonrasında değişiklik gösteren fiyatlar da merak konusu oldu.

Bugün Benzin Fiyatlarında Güncel Fiyatlar Ne Oldu?

İndirimin ardından Ankara’da bir süredir 6.57 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6.35 lira olarak açıklandı. İstanbul’da gelen zamanlar sonrasında litre fiyatı 6.51 lira olarak açıklanmıştı. Şimdi indirim sonrasında ise 6.29 liraya düştüğü belirtildi. İzmir’de 6.57 liradan satılan benzin ise son indirimle birlikte 6.35 liraya kadar düşmüş olacak.

Türkiye dahil olmuş olduğu Akdeniz piyasasında işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile birlikte dolar kurunda meydana gelen değişiklikler esas alınarak hesaplama yapılıyor. Hesaplamanın sonucunda dağıtım şirketleri arasında ve kentler arasında da birtakım fiyat değişiklikleri meydana gelebiliyor. Bu durumda fiyatlar arasında değişiklikler yaşanabiliyor.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@