Ana Sayfa TEKNOLOJİ Hackerlar Sosyal Medyadan Vurgun Yaptı

Hackerlar Sosyal Medyadan Vurgun Yaptı

Hackerlar geçen yıl 3.2 milyar gelir elde etti.

7
0
Paylaş

Siber saldırı sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle sosyal medyada Hackerlar insanların kişisel hesaplarını ekleyerek bu şekilde para kazanma yolunu tercih edebiliyorlar. Hackerlar sınırlı güvenlik ve yasalardaki eksiklerden dolayı yılda en az 3,2 milyar dolar kazanıyor.

Siber korsanlar son dönemde kullandığı yöntem ise sponsorlu reklamlar oldu. Hackerlar özellikle sosyal medya kullanıcılarını sömürüyor sınırlı güvenlik önlemleri ve sosyal medyadaki siber suçlarla ilgili katı düzenlemelerin olmaması nedeniyle Hackerlar yılda en az 3,2 milyar dolar gelir elde ediyor.

Siber güvenlik kuruluşları sosyal medya kullanıcılarının gerekli bilince ve bilgiye sahip olmadıkları için hackerların işlerini kolaylaştırdığını söyledi. Siber korsanlar bu platformlarda kötü amaçlı yazılımları dağıtarak çok sayıda gelir elde ediyor. Ayrıca bilgisayar korsanları araçları satmak kara Para aklamak ve uyuşturucu satışları içinde yine bu sistemi kullanıyorlar. Önemli bir kuruluşun açıklamış olduğu verilere göre 2015 ile 2017 yılları arasında Amerika’daki sosyal medya bağlı Siber suçlar yüzde 300 artış gösterdi. Bu artıştaki en önemli nedenlerin başında reklamlar ve bağlantılar geliyor.

Sosyal medya hesaplarında yer alan sponsorlu reklamlarla dolandırıcılık yapan hackerların şu an için en gözde yöntemi olarak biliniyor reklam araçları kullanıcıları yanıltmak için kullanılırken bu reklamlara tıklayan kullanıcılarda kötü amaçlı yazılımların cihazlarına bulaşmasına neden oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here