Güvenli Liman Olarak Görülen Altında Yükseliş Devam Ediyor! Çeyrek ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Piyasalarda altın fiyatlarının yeniden yükselmeye başlaması, salgında ikinci dalga endişesi ile ortaya çıkmaya başladı. Bunun üzerine çeyrek ve gram altın güne nasıl başladı?

EKONOMİ 23.06.2020 - 11:40 23.06.2020 - 11:40

Son dönemlerde piyasalarda altın fiyatlarında yenide bir hareketlenme meydana geldi. Birkaç ay önce salgının en pik yapmış olduğu dönemde piyasalarda yaşanan gerginlik ve daralma sonrasında altın tarihi rekor kırarak yükselişe geçmişti. Bu yükselişin ardından piyasalarda yaşanan toparlanma ve normalleşme adımlarının ardından şimdilerde biraz olsun normal seviyeye düşmüş oldu.

Gram Altın Yeniden Yükselmeye Başladı!

Bugün altın piyasasında yeni bir hareketliliğin daha yaşandığı tespit edildi. Altın fiyatları güne yükselerek başladı. Şimdilerde 24 ayar altının gram fiyatının 386.5 liradan işlem gördüğü ifade edildi. Altının ons fiyatında meydana gelen yükselişle birlikte gram altının da yükselmeye devam ettiği öğrenildi.

Bir önceki piyasa kapanışına göre yüzde 0.6 oranında bir yükseliş yaşadığı belirlendi. Çeyrek altın piyasalarda 633 liradan işlem görmeye devam ederken, Cumhuriyet altını da 2 bin 587 liradan işlem görmeye devam ediyor.

Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında altının yeniden yükselişe geçmesinin altındaki sebebin ise salgında ikinci dalga endişelerinin ortaya çıkması olarak ifade ediliyor. Değerlendirmeler sonrasında altın fiyatlarında bundan sonraki dönemde de yükselişe devam edebileceği belirtildi.

isbilgisi.com