Bir süredir devam eden olumsuz ekonomik gelişmeler, gündelik hayat şartlarının da aynı oranda ağırlaşmasına sebep oldu. Aralık ayında rekor seviyelere ulaşan altın fiyatları ile döviz kurları karşısında değer kaybeden Türk Lirası, bu kapsamda vatandaşların nakde olan ihtiyaçlarının da artmasına yol açtı. 

Hali hazırda zorlu ekonomik şartlara karşı mücadele etmek durumunda kalan vatandaşlar, yeni dönemde ortaya çıkan ek faktörler sebebi ile bütçelerinin sıfırlandığına şahitlik etti. Bu noktada nakde olan ihtiyaçlarını en uygun çerçevede gidermek isteyen tüketiciler, bankaların yollarını tuttu. Bu talebe olumlu karşılık veren bankaların başında gelen Ziraat Bankası, ekim ayı içerisinde geçerli olan düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyasının ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı. 

ZİRAAT BANKASI TÜKETİCİ KREDİSİ KAMPANYASI EKİM 2022

gunde-34-tlye-25-bin-tllik-nakit-ihtiyacini-karsilayan-ziraat-bankasi-kredisi-duyuruldu-hemen- (2)

Ülkemizin önde gelen bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, artan nakit ihtiyaçlarını banka kredileri aracılığı ile karşılamak isteyen tüketiciler için yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu kredi kampanyası kapsamında belirlenmiş olan başlangıç faizinin yüzde 1,79 olduğunu ifade eden Ziraat Bankası, azami vade sayısının 36 ay olduğunu belirtti. 

Ziraat Bankası ekim ayı içerisinde geçerli olan yeni ihtiyaç kredisi kampanyasının örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama
  • Kredi tutarı: 25 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,89
  • Aylık taksit tutarı: 1.038,86 TL

ZİRAAT BANKASI TÜKETİCİ KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURUSU EKİM 2022

Ziraat Bankası başvuru sahibi tüketicinin bankacılık performansına bağlı olarak üst limitini belirleyecek olduğu yeni ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar için kredi başvuru detaylarını açıkladı. Söz konusu kredi kampanyasına hem yeni müşterilerinin hem de mevcut müşterilerinin başvuru yapabileceklerini ifade eden kamu bankası, ayrıntıları paylaştı.

Ziraat Bankası söz konusu yeni ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen mevcut müşterilerin bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı kanalı, ATM noktaları ve banka şubeleri aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabileceklerini ifade etti. Yeni müşterilerin ise öncelikle bu kanallardan herhangi biri üzerinden üyelik sürecini tamamlamaları gerektiğine dikkat çeken kamu bankası, üyelik sürecinin tamamlanmasının ardından yine aynı kanallar üzerinden kredi başvurusunun yapılabileceğini bildirdi.