Güncel

Tarım Kredi marketlerde talimat sonrası fiyatlar dibe çekildi! Temel gıda ve temizlik ürünlerinde büyük indirim

Son aylarda perakende market zincirleri arasında başlayan indirim rekabetlerinde Tarım Kredi Kooperatifleri marketi de dahil oldu. Bununla birlikte Tarım Kredi marketlerinde kâr amaçlı satışlar yerine ihtiyaca göre satışların da detayları ortaya çıktı. Hangi ürünlerde indirim uygulandı?

Geçtiğimiz aylarda özellikle temel gıda ürünlerinde ve sıvı yağ fiyatlarına çok ciddi fiyat artışları yaşandı. Küresel ekonomik etkenler ve enflasyon verileri sonrası yükselen fiyatlarla birlikte perakende market zincirleri arasında da temel gıda ürünlerinde indirim yarışları başladı.

Vatandaşlar market kapılarında kuyruklar oluştururken, bu rekabete Tarım Kredi Kooperatifleri marketleri de girmeye başladı. Son günlerde yeniden yükselen gıda fiyatları sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan talimat geldi ve satışların kâr amaçlı olmaması gerektiği vurgulandı. Bununla birlikte Tarım Kredi marketlerde indirimler de peş peşe geldi. İşte detaylar…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TALİMAT GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu talimatında “Kâr amaçlı değil, fiyatları düşürün” sözlerini dile getirdi ve bununla birlikte Tarım Kredi Kooperatiflerde et, süt, yumurta, ayçiçek yağı, şeker gibi temel gıda fiyatlarında ucuz fiyat etiketleri görülmeye başladı. 15 Ağustos Pazartesi günü itibariyle Tarım Kredi marketlerde indirimli satış uygulaması başlayacak ve yaklaşık 30 üründe fiyatlar ciddi oranlarda düşecek. İndirimler sonrasında Tarım Kredi market önlerinde kuyrukların oluşması bekleniyor.

15 AĞUSTOS PAZARTESİ’DEN İTİBAREN İNDİRİMLER GELİYOR

Elde edilen bilgilere göre Tarım Kredi marketlerde 15 Ağustos Pazartesi gününden itibaren neredeyse tüm temel gıda ürünlerinde indirimler raflara yansıyacak. Ancak Tarım Kredi marketlerde indirim talimatı sonrası fiyatlarda hangi oranlarda ya da hangi tutarlarda indirim uygulanacağı henüz bilinmiyor. Ancak hangi ürünlere indirim uygulanacağı ise söz konusu talimatın ardından ortaya çıktı. Buna göre Pazartesi gününden itibaren Tarım Kredi marketlerde kâr amaçlı satışların yanı sıra ihtiyaca göre satışlar başlayacak ve yaklaşık 30 üründe indirim uygulanacak.

İNDİRİM UYGULANACAK ÜRÜNLER LİSTESİ

15 Ağustos Pazartesi gününden itibaren Tarım Kredi marketlerde indirim uygulanacak olan ürünler şöyle:

 1. Makarna
 2. Un
 3. Salça
 4. Pirinç
 5. Bulgur
 6. Mercimek
 7. Nohut
 8. Fasulye
 9. Ayçiçek yağı
 10. Zeytinyağı
 11. Tavuk
 12. Süt
 13. Yumurta
 14. Peynir
 15. Tereyağı
 16. Bal
 17. Zeytin
 18. Çay
 19. Kahve
 20. Patates
 21. Soğan
 22. Karpuz
 23. Kavun
 24. Çamaşır deterjanı
 25. Bulaşık deterjanı
 26. Çamaşır suyu
 27. Sıvı sabun
 28. Peçete
 29. Kağıt havlu
 30. Kolonya
 31. Bebek bezi

Başa dön tuşu