Güncel

Erdoğan’dan Tunç Soyer’e: Be Hadsiz, Bunun Babası Da Aynıydı, Kendisi De Aynı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Osmanlı Devleti’ne ilişkin; ‘Gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi’ Söylemlerine çok sert çıkıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“Sen Osmanlı’ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın? Be hadsiz, bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı. Ama bu millet, bu gençlik inanıyorum ki ilk seçimde bunlara haddini bildirecek”

Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı yeni Yurtlar kampüsünde 105 yeni yurt binası resmi açılış töreninde çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Osmanlı Çıkışı Tartışmalara Sebep Oldu

 

Tunç Soyer’in, İzmir’in kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde yapmış olduğu anma konuşmasında dile getirdiği
“100 yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler; gaflet, delalet hatta hayalet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Yalnızca ve yalnızca saraylarındaki saltanatı korumak amacıyla bütün bir milleti adeta ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu çiğnediler, teslim oldular. Bir sabah emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ile kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim şehrimizi talan etti. Yine o sabah tam da bu bulunduğumuz noktada, kordon boyundan göğü yırtan bir ses yükseldi”

Biçiminde sarf ettiği sözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sinirlendirdi.

 

Erdoğan, Soyer’e Çok Sert Tepki Gösterdi: Dikili Bir Ağacın Var Mı?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in Osmanlı Devleti’ne ilişkin sözlerine çok sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

“İzmir’de belediye başkanı çıkıyor Osmanlı Devleti’ne hakaretler savuruyor. Be haddini bilmez, be hadsiz. İzmir’i sen sel afetlerinden kurtaramıyorsun. İzmir’i pislikten, lağım sularından kurtaramıyorsun. İzmir’i, körfezi pis kokulardan bir türlü kurtaramıyorsun. Acaba dikili bir ağacın var mı?”

 

İlk Seçimde Bu Millet, Bunlara Haddini Bildirecektir

Tunç Soyer’in Osmanlı Devleti’ne ilişkin sözlerine sert sözlerle çıkışan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

“İnanıyorum ki ilk seçimde bu millet, bu gençlik bunlara haddini bildirecektir.”

Dedi.

Başa dön tuşu