Güncel

Arayan Kim Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? Turkcell, Türk Telekom, Vodafone Ücretleri

Arayan kim hizmeti, telefonunuz kapalıyken, çekmediğinde veya uçak moduna aldığınızda sizi arayan kişileri öğrenmenizi sağlayan bir hizmettir. Tüm operatörlerde bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Ancak bu uygulamanın ismi her operatörde aynı değildir. Vodafone’da “Arayan Kim” olarak bilinen hizmet Turkcell’de “Kim Aramış” olarak hizmet vermektedir. Türk Telekom’da ise bu hizmet “Arayanı Bil” olarak bilinmektedir.

Vodafone “Arayan Kim” Hizmeti

Hattınız Vodafone ise ve telefonunuz kapalıyken sizi kimin aradığını merak ediyorsanız Vodafone’un Arayan Kim servisini kullanabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için aylık belli bir ücret karşılığında bu hizmete abone olmanız gerekir.

Vodafone Arayan Kim servisine abone olmak için ABONE ARAYANKIM veya ARAYANKIM yazıp 8000’e göndermeniz gerekmektedir. Ardında size gelen mesajı onaylayarak bu abonelik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone “Arayan Kim” Servis Ücreti

Hattınıza ulaşılmadığı durumlarda sizi arayan kişileri öğrenebileceğiniz bu hizmet için aylık küçük bir miktar abonelik ücreti ödemeniz gerekir. Vodafone Arayan Kim hizmet ücreti abonelik ücreti tüm vergilerle birlikte aylık 2,25 TL’dir.

Servisin Özellikleri

Abonelik işlemlerinizi tamamlayabilmek ve hattınız kapalı olduğunda kısa mesaj alabilmek için yönlendirme ayarlarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Bunun için cep telefonlarınızdan **62*05427543000# tuşlaması yapmalısınız. Bu tuşlama ile sizi arayan kişiler telesekretere yönlendirilir ve arayan kişilerin numara bilgileri, kaç kere aradıkları, hangi saatte aradıkları gibi bilgiler size kısa mesaj olarak gönderilir.

Bu yönlendirmeyi iptal etmek için telefonunuzdan ##62# yi tuşlamanız gerekir. Daha detaylı servis özelliklerine internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Arayan Kim Servisi Tüm Yıl Geçerli mi?

Bu hizmetten faydalanmak istediğinizde yıllık taahhüt imzalamazsınız ancak iptal talebinde bulunmadığınız zaman her ay otomatik olarak yenilenir. Hattınızda bakiye olmadığı durumlarda abonelik ücreti hattınıza TL yüklediğinizde hattınızdan kesilir. Ancak memnun kalmadığınız durumlarda bu aboneliği iptal edebilirsiniz.

Abonelik İptali Nasıl Gerçekleşir?

Arayan Kim servisi aboneliğinizi iptal ettirmek için IPTAL ARAYANKIM yazıp 8000’e göndermeniz gerekir.

Vodafone “Kim Bu” Servisi

Vodafone’un Arayan Kim hizmetinin yanı sıra aynı işlemleri gerçekleştiren Kim Bu hizmeti de bulunmaktadır. Kim Bu servisi ile telefonunuz kapalı olduğunda çekmediğinde veya uçak modunda olduğunda sizi arayan kişileri öğrenebilirsiniz.

Kim Bu servisine abone olmak için KIM yazıp 7544’e göndermeniz gerekir. Aboneliğinizi iptal ettirmek için ise IPTAL KIM yazıp 7544’e göndermelisiniz. Size gelen bilgilendirme mesajlarını almak istemiyorsanız HAYIR yazıp 7544’e göndermeniz yeterli.

Kim Bu servisinin aylık abonelik ücreti 9,90 TL’dir. Aboneliği iptal etmediğiniz sürece aylık olarak aboneliğiniz yenilenmektedir. Bu yenilenme sırasında size bilgi mesajı gönderilmektedir. Bu hizmetten hem faturalı hem de faturasız kullanıcılar yararlanabilmektedir.

Kim Bu hizmetiyle telefonunuza ulaşılamadığı durumlarda sizi arayan kişilere ait numara, isim bilgileri, ne zaman aradığı ve kaç kere aradığı bilgilerine ulaşılabilir.

Turkcell “Kim Aramış” Servisi

Vodafone operatöründe bulunan Arayan Kim servisi ile aynı işlemi gerçekleştiren Kim Aramış servisi, telefonunuza ulaşılamadığı durumlarda sizi arayan kişi bilgilerini ve kaç kez aradıkları gibi sorulara cevap vermektedir.

Turkcell Kim Aramış hizmetine abone olmak için KIM yazıp 2200’a gönderebilirsiniz. Turkcell’e yeni katılan kişiler Kim Aramış servisini ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Bu hizmet hatlarına 5. Gün tanımlanmaktadır. 30 gün boyunca iptal etmek için herhangi bir işlem gerçekleştirmeleri gerekmez. Abonelik kendiliğinden iptal olur.

Bu serviste diğer servisten farklı olarak Lifebox uygulaması bulunmaktadır. Lifebox bir yedekleme servisidir. Telefon rehberinizi Lifebox ile yedeklediyseniz telefonunuz kapalıyken sizi arayan kişilere kısa mesaj olarak attığınızda bu kişilerin sadece numaralarını değil isimlerini de görebilirsiniz.

Ayrıca Turkcell Hayatım Kolay kampanyası ile kullanıcılarına ücretsiz Kim Aramış servisi kullanmaktadırlar.

Turkcell “Kim Aramış” Servis Ücreti

Telefonunuza ulaşılmadığı durumlarda sizi arayan kişileri öğrenmenizi sağlayan servisin aylık abonelik ücreti 4,50 TL’dir. Kullanıcının aboneliğini iptal etmediği durumlarda servis otomatik olarak yenilenir.

Servisin İptali Nasıl Gerçekleşir?

Kim Aramış servisini iptal etmek isterseniz IPTAL KIM yazıp 2200’a mesaj göndermeniz gerekir. Ayrıca iptal işlemini Turkcell’in internet sitesinden veya Dijital Operatör Uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz.

Hayatım Kolay kampanyasından yararlandığınız için Kim Aramış servisini kullanıyorsanız bu aboneliği iptal etmek için IPTAL KIM yazıp 7080’e ya da 2200’a gönderebilirsiniz. Ayrıca servis iptal işlemlerini Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da yapabilirsiniz. Turkcell Müşteri Hizmetleri numarası 532’dir.

Turkcell Cep Açık Ekstra Servisi Nedir?

Kim aramış hizmetinin yanı sıra Turkcell’in Cep Açık Ekstra hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmet arayıp ulaşamadığınız kişiler telefonlarını açtıklarında size kısa mesaj olarak bildirilmesini sağlar. Bu hizmet Turkcell’e yeni katılan kişilere ücretsiz olarak tanımlanmaktadır. Hattın açılmasının 15. Günü tanımlanan hizmet 30 gün boyunca kullanılmaya devam etmektedir. 30 gün sonunda kendiliğinden iptal olur. Herhangi bir işlem gerektirmez.

Turkcell Cep Açık Ekstra hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler cep telefonlarından CEP EKSTRA yazarak 2200’a göndermelidirler. Bu aboneliğin aylık ücreti 3,99 TL’dir.

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi

Telefonunuza ulaşılmadığı durumlarda sizi arayan kişileri öğrenebileceğiniz servislerden biri de Arayanı Bil servisidir. Hattınız Türk Telekom ise telefonunuz kapalı olduğunda, çekmediğinde hatta açıkken ulaşılmak istemediğinizde bile sizi arayan kişileri, arama tarihlerini, kaç kere aradıklarını kısa mesajla öğrenebilirsiniz. Bu kısa mesaj telefonunuzu açtığınız anda gelmektedir.

Arayanı Bil servisine abone olmak için ACIK yazıp 5555’e göndermelisiniz.

Ayrıca Türk Telekom online İşlemler uygulamasından da abonelik aktivasyon işlemlerini yapabilirsiniz. Bu hizmet 7 gün 24 saat olarak devam etmektedir.

Telefonunuz açık ama rahatsız edilmek istemiyorsanız, Arayanı Bil hizmeti ile sizi arayan kişilere “ulaşılamıyor” anonsu verilir. Ardından telefonunuzu aktif hale getirdiğinizde kimin sizi aradığı bilgisi kısa mesaj olarak gönderilir.

Arayanı Bil Servis Ücreti ve İptali

Arayanı Bil hizmeti ile sizi arayan kişiler ulaşamadıklarında telesekretere yönlendirilir. Servisin aylık abonelik ücreti ise 4,28 TL’dir. Bu ücrete tüm vergiler dahildir. (12.04.2022 tarihi itibariyle 4,28 TL/ay olarak güncellenmiştir.)

Arayanı Bil servisini iptal etmek isterseniz ARAYANIBIL IPTAL yazıp 5555’e göndermeniz gerekmekte. Aboneliği iptal ettiğinizde o ay devam eden aboneliğinizin süresi dolana kadar servis mesajları gelmeye devam eder. Abonelik süresi dolduğunda iptal olur.

Ayrıca numara değişikliği yapıldığında Arayanı Bil aboneliği otomatik olarak devre dışı kalır.

Arayanı Bil Plus Servisi

Türk Telekom, RA Telekom ve İletişimi Şirketi ile bu servis için işbirliği yapmıştır. Bu servisin diğer Arayan Kim servislerinden bir farkı bulunmaktadır. Arayanı bil servisi ile telefonunuza ulaşılamadığı durumlarda sizi arayan kişilerin numaralarını size mesaj olarak atarken, Arayanı Bil Plus servisi ile sizi arayan kişilerin sadece numaraları değil isim ve soy isimleri de bildirilmektedir.

Arayan kişinin isim soy isim bilgilerinin verilebilmesi için kişinin RA Telekom rehberine kayıtlı olması gerekmektedir. Kişiler bilgilerine ulaşılmasına izin vermediği taktirde ad-soy ad bilgileri paylaşılamamaktadır.

Arayanı Bil Plus servisine abone olmak için PLUS yazıp 7065’e göndermelisiniz. Aylık abonelik ücreti 3,49 TL’dir.

Arayanı Bil Plus hizmetini iptal etmek için IPTAL yazıp 7070’e göndermelisiniz. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri telefon numarası 444 1 444 dür.

Başa dön tuşu