Koronavirüs nedeniyle piyasalarda meydana gelen dalgalanmalar fiyat artışları altın yatırımcılarının temkinli davranışları nedeniyle fazla yükselmedi. Altın güne yükselişle başlarken, şuanda kuyumcularda gram altın 360.2 Lira'dan işlem görüyor.

Dolar kuru ve altının ons fiyatında dün itibariyle bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüşe paralel olarak altın dün 358.8 Lira'dan kapanış yapmıştı.

Piyasaların güne başlangıcı ile birlikte yükselişe geçen gram altın fiyatı, öğlen saatleri civarıdna 360.2 Lira'dan alıcıları ile buluştu. Aynı saatlerde çeyrek altın 591 Lira iken Cumhuriyet altını 2.414 Lira'dan satılmaya devam etti.

Altının ons fiyatında %0.9 luk bir azalış olmuştu ve buna paralel olarak altın fiyatlarında düşüş yaşanmıştı. Bugün piyasaların açılması ile birlikte %0.1 artış ile 1.650 dolar seviyelerine gelen altın için analistler tekrar bir yükseliş bekliyor.

Uzmanların koronavirüs salgınının halen piyasalarda çok büyük etken olduğunu söylerken, yatırım aracı olarak en doğru yatırımın altın olduğunun altını birkez daha çizdiler. Veri takvimini değerlendiren analistler ise;

Altının ons fiyatının 1.630 civarı doların destek, 1665 civarı ise doların direç konumu olduğunu, gram altın fiyatının ise 350 Lira'larda seyir etmesi gerektiğinin üzerinde durdu.