Ana Sayfa TEKNOLOJİ Google Aramaları Artık Farklı Olacak

Google Aramaları Artık Farklı Olacak

Google aramalarına yeni bir özellik geliyor.

122
0
Paylaş

Google arama motoruna yeni bir filtre özelliği getirmeye hazırlanıyor. Bu özellik sayesinde arama yaparken artık filtreli aramalar eklenebilecek. Google’da her gün milyarlarca arama söz konusu oluyor.

Google arama özelliklerine yeni bir filtre ekleyerek yeni bir özelliği kullanıcıların sunmak için hazırlanıyor. Şu anda Google da bir Arama yapıldığı zaman arama menüsünden arama kapsamının herhangi bir zaman 1 saat, 24 saat, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl olarak seçebiliyorsunuz. Ayrıca isteğe bağlı olarak 1 aralık eklenmesi söz konusu oluyor. Yani belirtilen iki tarih arasında kullanıcılar arama gerçekleştirebiliyorlar.

Google bu özelliklere yeni bir eklenti daha da ekleyecek yeni filtre sistemi sayesinde kullanıcılar tarihin öncesi ve sonrasında arama yapabilecek. Bu özellik henüz test aşamasında olsa da kısa süre içerisinde bütün kullanıcılara sunulması bekleniyor. Google yeni özellik üzerinde çalışmaya devam ediyor ancak yeni özelliği ne zaman aktif edileceği ve kullanıcılara sunulacağı ise henüz net değil.

Şirketten de bu güncelleme ve filtreleme sistemi hakkında yeni bir açıklama gelmedi. Birkaç hafta içerisinde yeni filtreleme sistemi Google arama motoruna bütünleşmiş edilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here