Ana Sayfa TEKNOLOJİ Google, Apple’ın iPhone XR’undan Daha Ucuz Olan Bir Model Üretecek

Google, Apple’ın iPhone XR’undan Daha Ucuz Olan Bir Model Üretecek

Google Apple’ın yüksek fiyatlı satışlarının düşmesini gördü ve daha ucuz modeller üretme kararı aldı.

9
0
Paylaş

Google, Apple’ın yüksek fiyatlara sahip olan iPhone modellerinden sonra satışlarının büyük oranda düştüğünü gördü. Bu noktada daha uygun olan modellerin üretilmesi için Google kollarını sıvadı. Google tarafından planlanan bu akıllı telefon Apple’ın iPhone XR modelinden daha uygun olması beklenmektedir.

Google, kendi bünyesine daha fazla kullanıcı çekmeye çalışırken aynı zamanda Apple ile de daha fazla rekabet içerisinde olmaktadır. Bunun için büyük bir efor harcandığını söyleyebiliriz. Google, son olarak kullanıcıların bütçesi adına daha hesaplı olacak bir akıllı telefon modelinin üzerinde çalışmaktadır. Oluşturulması düşünülen telefon iPhone XR’ın en büyük rakipleri arasında yer alacak. Fiyatının ekonomik olması da tercih edilmesini sağlayacak.

Apple, son dönemlerde iPhone satışlarından dolayı çok büyük hayal kırıklıkları yaşıyor. Apple, tatil döneminde de beklediği satışlara ulaşamadı. Google’a göre satışların düşük olmasının sebebi ise; Apple’ın iPhone fiyatlarını dünya genelinde pahalı tutmasıdır. iPhone XR, şuan Amerika Birleşik Devletleri’nde 749 Dolar’a satılıyor. Ülkemizde ise telefonun fiyatı 7 bin 399 TL’dir. Google ise bu noktada yüksek fiyatlara sahip olan modellerin iyi bir şekilde satılmadığı pazarlarda daha uygun fiyatlı olan modellerle beraber tekrar tüketicileri kendisine çekmeye çalışacak.

Düşük bütçeli olan bu modellerin yanı sıra Google’un yeni bir akıllı hoparlör ile beraber giyilebilir cihaz üretmesi beklenmektedir. Google bu yüzden donanım özelliklerini yıllardır geliştirme noktasında çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here