Ana Sayfa DÜNYA Bangladeş’de 25 kişi Yanarak Can Verdi

Bangladeş’de 25 kişi Yanarak Can Verdi

Bangladeş Dakka da çıkan yangında 25 kişi hayatını kaybetti.

7
0
Paylaş

Bangladeş’in başkenti Dakka da çok katlı bir binada yangın çıktı.Hayatını kaybedenlerin sayısı 25’e yükseldi. Yangın nedeniyle haber alınamayan ve kimsenin olmadığını söyleyen yetkililer yine de olay yerinde inceleme yaptıklarını duyurdu. Konuyla alakalı soruşturma ise hemen başlatıldı.

Yangını neden çıktığı ise henüz bilinmiyor. Dakka Metropolitan Polisi yetkililerinden Mostak Ahmed, 21 katlı bir gökdelende çıkan yangında 25 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Konuyla alakalı çalışmaların devam ettiğini söyleyen itfaiye sorumlusu da cenazelerin ailelere teslim edilmeye başlandığını duyurdu. Yetkililer ise yangının kontrol altına alındığını ve cuma sabah itibarıyla binada görülen herhangi bir duman olmadığını açıkladı.

Yangın neden çıktığı bilinmiyor yangında yaralanan 70 kişiden çoğu yanık ünitesinde tedavi altında. Çıkan yangına 19 yangın söndürme birimi müdahale etti çalışmalara donanma ve hava ekipleri de destek verdi yanan binada çıkan en az 12 kişilik hidrolik vinç Hava Kuvvetleri’ne ait helikopterle insanlar kurtarıldı. Binada mahsur kalan 6 kişi ise pencereden atlayarak hayatını kurtarmıştı.

Başkent Dakka da geçtiğimiz ayda da benzer bir yangın çıkmış ve 81 kişi hayatını kaybetmiş 41 kişi de yaralanmıştı. Ülkede güvenlik önlemlerinin son derece yetersiz olduğu ve yaşanan olumsuz koşullar nedeniyle binalarda yangın görüldüğü biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here