Ana Sayfa EKONOMİ Girişimci Kadın Herkese İlham Oldu

Girişimci Kadın Herkese İlham Oldu

Eşini destek olmak isteyen kadın 30 bin TL hibe alarak mantarcılık yapmaya başladı.

6
0
Paylaş

Neşe Ünlü, sadece 2 sene önce genç çifti projesine katılım gösterdi. Neşe Ünlü, işini kurabilmek ve eşine destek olabilmek için devletten destek alarak kendisine mantar üretim tesisi kurdu. Devletten 30.000 TL hibe alarak kurduğu kendi çiftliğiyle ayda 1 ton kadar istiridye mantarı üretmekte olan genç girişimci çevresinde bulunan kadınlara da model oldu.

Denizli’de Buldan ilçesinde yaşamakta olan 27 yaşındaki Neşe Ünlü, aile ekonomisine katkıda bulunmak ve kendi ekonomik bağımsızlığını elde etmek için devletten de destek alarak mantar üretim tesisini kurdu. Ünlü, aylık 1 tonun üzerinde üretim yaparken kendi ayaklarının üzerinde duran bir kadın olmanın da gurur verici bir şey olduğunu belirtti. Ünlü bu noktada eşinin eline değil de gözüne bakmanın daha güzel olduğunu açıkladı.

Devletten 30 Bin TL Hibe Desteği Geldi

Kırsal Yenicekent Mahallesi’nde yaşamakta olan evli ve iki çocuk annesi olan Neşe Ünlü, kendi ayaklarının üzerinde durabilmek için iki sene önce iş kurmak istedi. Neşe Ünlü bu noktada eşi olan Emre Ünlü’nün de desteğini aldı. Ünlü bu noktada Buldan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne başvurularda bulundu. Ünlü, lise mezunu ve Genç  Çiftçi Projesi’ne katılım gösterdi. Ünlü istiridye mantarı üretimi yapmaya karar verirken projenin kapsamında ise hibe desteğini de alarak kendisine üretim tesisi kuruldu. Kurduğu tesiste aylık 1 ton istiridye mantarı üretiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here