Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından personel alımı yapılmasına dair müjdeyi kısa bir süre önce Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu duyurmuştu. GSB personel alımı ile alakalı müjdenin ardından herkes bu işe alımlarla ilgili detayları araştırmaya başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı da 500 personel alımı ile alakalı detayları kamuoyuna duyurdu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 500 personel alımı ile alakalı detay açıklamasına göre bu yeni alınacak personeller bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun öğrenci yurtlarında yurt yönetim personeli olarak görevlendirilecekler. Bu kadrolar için başvuru işlemleri de 4 Ocak 2021 Pazartesi ile 20 Ocak 2021 Çarşamba günleri arasında yapılabilecek. Bu tarihler dışında herhangi bir nedenle başvuru kabul edilmeyecek.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 personel alımı başvuruları bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Bir başka yolla başvuru yapılamayacak. Adaylar bu site üzerinden “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alım Sınavı Başvurusu Formu” elgesini doldurarak elektronik ortamda başvuru işlemlerini tamamlayacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-657 sayılı Devlet memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının A bendinşn 4,5,6,7 sayılı alt bendlerinde belirtilen şartlara sahip olmak

-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

-Lisans mezunu olmak

-2020 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak

-65 yaşından büyük olmamak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı alıyor olmamak

-Görevini yapmasına engel olabilecek bir sağlık sorunu bulunmamak

isbilgisi.com