Türkiye'de üniversite öğrencilerinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmesine devam ediliyor. Bakanlığa bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üzerinden öğrencilere burs ve kredi imkanı veriliyor. Gençlik Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise üniversite öğrencilerine yılbaşı müjdesi yaparak burs ve kredi ödemelerini resmen açıkladı.

ÖDEMELER BAŞLIYOR!

KYK'dan burs ve kredi almaya ilk defa bu yıl hak kazanan öğrencilerin burs ve kredi ödemeleri bu geceden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başlanacak. Üniversite öğrencileri yılbaşına kadar burs ve kredilerini almış olacaklar. Üstelik ilk defa ödeneceği için bu eğitim ve öğretim yılının ilk 3 ayının burs ve kredi ödemeleri aynı anda yapılacak. Yani öğrenciler tek seferde geçmiş dönemin 3 aylık ödemesini almış olacaklar.

KYK BURS VE KREDİ AYLIK NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde verdiği müjde ise lisans öğrencilerinin burs ve kredileri 550 TL'den 650 TL'ye yükseltilmişti. Zamlı ücretten ödeme yapılırsa lisans öğrencileri tek seferde 1.950 TL ödeme alacaklar. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ise daha yüksek tutarlarda ödeme ile karşılaşacaklar.

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ!

Burs vekredi müjdesi veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir açıklama yaparak, “Bu yıl ilk defa burs ve kredi alacak öğrencilerimize ödemelerini bu geceden itibaren yapmaya başlıyoruz. Yılbaşından önce öğrencilerimiz 3'er aylık burs ve kredi ödemeleri tamamlanacak. Her zaman gençlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

isbilgisi.com