Aralık ayının başı itibari ile eksik kadrolarını belirleyerek yeni personel alımı ilanları düzenleyen kamu kurum ve kuruluşları, devlet güvencesi altında istihdam edilmenin hayalini kuran adaylar tarafından yakından takip edilmeye başlandı. Son olarak 5 Aralık tarihli Resmi Gazete aracılığı ile personel alımı ilanlarını yayınlayan kamu kurumlarından birisi de Gelir İdaresi Başkanlığı oldu. 

Resmi Gazete’de yayınlamış olduğu ilanda ilk olarak koruma ve güvenlik görevlisi statüsünde istihdam edeceği personellere ihtiyaç duyduğunu belirten Gelir İdaresi Başkanlığı, farklı bir ilanda da farklı şehirlerde avukatlara ihtiyacı olduğunu ifade etti. Kamu kurumu avukat istihdamına ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI AVUKAT ALIMI İLANI ARALIK 2022

gelir-idaresi-baskanligi-3-farkli-sehirde-toplamda-6-avukat-istihdam-edecek-son-basvuru-tarihi

RTÜK duyurdu! Deprem bölgesinde yayıncıların mali yükümlülükleri 6 ay ertelendi RTÜK duyurdu! Deprem bölgesinde yayıncıların mali yükümlülükleri 6 ay ertelendi

Kadrolarında ki eksiklikleri tespit ederek Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkan Gelir İdaresi Başkanlığı, kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere avukatlara ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Toplamda 3 farklı şehirde 6 adet avukatın görevlendirileceğini belirten Gelir İdaresi Başkanlığı, alımların yapılacak olduğu şehirlere ilişkin şu detayları verdi:

  • Erzurum: 1 kişi
  • Bursa: 1 kişi
  • İstanbul: 4 kişi

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI AVUKAT ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

3 farklı şehirde toplamda 6 adet avukatın istihdam edileceğini belirtmiş olan Gelir İdaresi Başkanlığı, istihdamların gerçekleştirilebilmesi için adayların sözlü sınava tabi tutulacağını ifade etti. Sınav tarihini 28 Aralık 2022 olarak açıklamış olan kamu kurumu, 13 Aralık tarihine kadar e- devlet Kariyer Kapısı ekranı üzerinden başvuru yapılabileceğini belirtti. Başvuru için sağlanması gereken şartlar ise şu şekilde sıralandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin A bendinde belirtilmiş olan genel memuriyet şartlarını sağlıyor olma
  • 1 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olmak
  • Hukuk fakültesinden mezun olmuş olmak
  • Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak
  • KPSS’nin P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak