Nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla bankalardan kredi almak isteyen vatandaşların çeşitli prosedürlere uyum sağlamaları gerekmektedir. Genellikle bankalar tarafından ödeme planı hazırlanmadan önce, kişinin ödemelerini sorunsuz yapabileceğini belirlemek için gelir belgesi, kredi sicili ve daha önce ödenmiş olan kredi tutarlarına bakılır. Bu yıpratıcı ve uğraş gerektiren bir süre olabilir.

Bankalardan kredi almak için bankaların sunmuş oldukları şartların eksiksiz yerine getirilmesi gerekmektedir. Ancak gelir belgesiz, kefilsiz ve şartsız kredi imkanı sunan bankalarda bulunmaktadır. Kredi puanı yüksek olan ve bankaların gözünde sorunsuz müşteri imajı çizen pek çok kişi, bankaların başlattığı kolay imkanlar dahilinde gelir belgesiz kredi alabilirler.

Gelir belgesi beyan etmek istemeyen kişiler genellikle sigortasız çalışanlar, öğrenciler ve ev hanımları olurken, beyan edecek bir gelirleri olmadığı için bankaların sunduğu ağır şartlar karşısında kredi başvurusu yapamazlar. Bu süreçte Akbank, EnPara ve İş Bankası ihtiyaçlara uygun olarak gelir belgesiz kolay kredi imkanı sunduğunu açıkladı.

Akbank Gelir Belgesiz Kolay Kredi

Akbank gelir belgesiz kolay krediyi sadece kendi müşterilerine kullandırıyor. Bu müşteriler internet bankacılığı üzerinden Akbank direkt uygulamasıyla birlikte hızlı kredi imkanında bulunabilirler. Kred notu 1300 ve üzerinde olan, bankalarda güncel borcu bulunmayan kişilerin kredi başvuruları olumlu olarak sonuçlanabilir. Bankaya gitmeden, gelir belgesi sunmadan 50 bin liraya varan kredi imkanı sunulmaktadır.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi İmkanı

Ülkedeki ilk dijital banka konumunda bulunan enpara QNB Finansbank iştirakidir. Bankacılık işlemlerinin uzaktan online olarak yürütüldüğü sistem içerisinde müşterileri için kolay kredi imkanları sunulmaktadır. Banka müşterisi olmayanlar için adrese gelerek müşteri kaydı oluşturulmaktadır. Online olarak yapılacak başvuru sonucunda 50 bin liraya kadar gelir belgesi şartı aranmadan 60 ay vadeli olarak kredi kullanım imkanı sunmaktadır.  

İş Bankası Gelir Belgesiz Kolay Kredi

İş Bankası da gelir belgesiz kredi imkanı sunan bankalar arasında yer alıyor. İhtiyaç kredisi adı altında verilen kredi için banka müşterisi olma şartı aranıyor. İnternet bankacılığı ya da iş cep uygulaması üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 40 bin liraya varan kredi imkanının sunulduğu ifade edilirken, kredi notunuzun yüksek olması halinde gelir belgesi sunma şartınız bulunmuyor.