Gelecek Partisinden Asgari Ücret Vaadi! Sosyal Medyada Olay Oldu!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi çok tartışılmıştı. Bu süreçte eski Başbakanın yapmış olduğu asgari ücret vaadi kısa sürede yorum bombardımanına tutuldu.

EKONOMİ 25.06.2020 - 16:30 25.06.2020 - 16:30

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu kurmuş olduğu Gelecek Partisi ile çok eleştirilmişti. Şimdilerde partisi için çalışmalara başlayan Davutoğlu sosyal medya hesabından da gündeme ve ekonomiye dair önemli paylaşımlarda bulunuyor. Ekonomik sıkıntının en fazla etkilediği kesimlerden birisi de asgari ücretle çalışanlar olarak ifade ediliyor. Gelen zamlar, enflasyon oranları ve daha fazlası asgari ücretlinin maaşını eritmeye devam ediyor.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’da sosyal medya hesabından asgari ücretlinin net maaşı üzerinden kesilen rakamları eleştirildi.

Asgari Ücret Açıklaması Yorum Bombardımanına Tutuldu!

Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu videolu paylaşım ile dikkat çeken Ahmet Davutoğlu’nun paylaşımı yorum rekoru kırdı. Yapılan kesintilerin eleştirildiği bu süreçte brüt asgar ücretin 2900 TL olduğu ancak yapılan kesintilerle birlikte çalışanın eline 2300 TL’nin geçtiği konuşulurken ekonomide yeni bir modelin geleceğini duyurdu.

Gelecek Partisi ile birlikte asgari ücretin cebine brüt maaşın tamamının gireceği ve herhangi bir kesintinin yapılmayacağını vadetti. Şimdilerde brüt asgari ücret 2 bin 943 lira olurken net olarak çalışanın eline 2 bin 324 lira 70 kuruş geçiyor. Bu süreçte 456 lira 17 kuruş işveren primi olarak kesilirken 58 lira 86 kuruşu işsizlik sigortası olarak kesiliyor.

isbilgisi.com