Gazi Üniversitesi Dekanı Kameranın Açık Olduğunu Unuttu:Kızların resimlerini de görüyoruz böylece ha

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar öğrenciler ile konuştuğu esnada kameraları açık unutunca skandal bir olay yaşandı. Kız öğrenciler hakkında skandal ifadeler kullanan Acar oluşan tepkiler neticesinde istifa etmek zorunda kaldı.

GÜNDEM 13.05.2020 - 11:42 13.05.2020 - 11:42

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar sosyal medyanın bir numaralı gündemi haline geldi. Acar'ın öğrencilerine online ders anlatmak amacıyla bağlanmış olduğu sistemde kameranın açık bulunduğunu unutunca skandal patlak verdi.

Sosyal medyada yayınlan videoya göre Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar bu görüntüde kız öğrenciler hakkında bazı ifadeler kulandı. Yanındaki kişiye bakarak konuşan Acar, “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece ha çaktırma bak” dedi.

KAMERAYI AÇIK UNUTTU

Kameranın açık olması nedeniyle Acar'ın kullandığı ifadeyi tüm öğrenciler duydu. Görüntüyü video haline dönüştürerek sosyal medyada yayınlayan öğrenciler büyük bir infialin doğmasını sağladılar.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar'a her kesimden vatandaş çok büyük tepkiler gösterdi. Bu tepkilerin ardından hem Gazi Üniversitesi hem de Orhan Acar bazı kararlar uygulamaya sokmak zorunda kaldılar.

İSTİFA ETTİ

Üniversite tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili görüntüler hakkında yasal süreç başlatıldı. Gazi Üniversitesi'nin bilgilendirme duyurusunda Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar'ın sürecin selameti açısından kendi kararıyla istifa ettiği bildirildi.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@