Garanti Bankası, Fatih Portakal'a Kredi Kartı Aidatı Cevabı Verdi

Fox Tv Ana Haber Bülteni sunucusu gazeteci Fatih Portakal dün sosyal medya üzerinden Garanti Bankası'na kredi kartı aidatı nedeniyle isyan etmiş ve hakkını helal etmediğini söylemişti. Bugün Fatih Portakal, Garanti Bankası ile yaptığı görüşmeyi ve kendisine verilen cevabı takipçilerine duyurdu.

EKONOMİ 26.04.2020 - 17:52 26.04.2020 - 17:52

Bankaların kredi kartı aidatları vatandaşların itiraz ettikleri konuların başında geliyor. Bazen ünlü isimlerin banklara kredi kartı aidatı hakkında tepki vermeleri üzerine bu konu tekrar tekrar gündeme alınarak tartışılmaya başlanıyor. Son olarak Fox Tv Ana Haber Bülteni sunucusu gazeteci Fatih Portakal, Garanti Bankası'nın kendisinden tahsil ettiği kredi kartı aidatı için tepki göstermişti.

Sosyal medya hesabından Garanti Bankası'nı etiketleyerek tepki gösteren Fatih Portakal, “Hem kredi kartını kullandır, hem kart harcaması yap, sonra da enayi yerine konup yıllık kart parası öde 274 lira. Bu para Garanti Bankası'nın hak ettiği bir para değil. Hakkımı helal etmiyorum size.” demişti.

Fatih Portakal'ın bu mesajının ardından sosyal medya tam anlamıyla yıkıldı. Garanti Bankası ile alakalı olarak herkes yaşadığı sorunu dile getirmeye bu minvalde mesajlar yayınlamaya başladı. On binlerce şikayet mesajı üzerine Garanti Bankası'nın üst düzey bir yetkilisi mecburen Fatih Portakal'ı arayıp sorunu çözebileceklerini belirtmek zorunda kaldı.

Fatih Portakal, kredi kartı aidatı konusunda Garanti Bankası ile yaptığı görüşmenin sonucunu yine sosyal medyadan duyurdu. Garanti Bankası, Fatih Portakal'ı aidatı olmayan kart konusunda ikna etti. Fatih Portakal'ın ödediği 274 TL'lik kart aidatı ise Garanti Bankası'nın yanına kar kaldı.

Konuyla alakalı olarak sosyal medyada son bir mesaj paylaşan Fatih Portakal, “Garanti Bankası aradı. Mevcut kartımı iptal ediyorlar. Onun yerine aidat ödemesi olmayan bir kart gönderiyorlar. Bütün bankaların böyle hizmetleri varmış. Sizin de aklınızda olsun. Boşuna para ödemeyiniz.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com