Ana Sayfa SPOR Galatasaray TFF’ ye Kızgın

Galatasaray TFF’ ye Kızgın

Galatasaray yönetimi Pazar günü oynayacağı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının gündüz oynanmasını istiyor.

2
0
Paylaş

Galatasaray yönetimi Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynayacağı maçın saatini değiştirmemesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’ndan tepki gösterdi. Federasyonun bu itiraza olumsuz yanıt vermesine kızan Başkan Mustafa Cengiz sezon başından bu yana federasyonun kendi aleyhlerine pek çok sayıda karar aldığını söyledi.

Süper Lig’de pazar günü Büyükşehir Belediye Erzurumspor deplasmanında çıkacak olan Galatasaray maçın saatini değiştirilmesi için futbol Federasyonu’na bir başvuruda bulunmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu sarı-kırmızılı ekibi bu başvurusunu inceledi ve maç saatinin değiştirilmesi konusunu kabul etmedi bu durum sarı-kırmızılı takımın canını oldukça sıktı. Sezon başından beri Erzurum’da oynanan hiçbir maçın akşam saatinde olmamasını örnek gösteren Galatasaray havanın akşam saatlerinde aşırı derecede soğuk olduğunu ve oyuncuların sağlığı açısından bu maçın saatinin değişmesi gerektiğini söyledi.

Federasyon almış olduğu bu kararı n nedenlerinden biri yayıncı kuruluşun Galatasaray’ın istediği saatte sıcak bakmaması olarak iddia edildi. Bunun üzerine sarı-kırmızılılar federasyona tepki gösterdi. Alınan bu kararın oyuncu sağlığını hiçe saydığı savunuldu. Türkiye Futbol Federasyonu bu itiraza olumsuz yanıt vermesine kızın Mustafa Cengiz yönetimi de sezon başından bu yana federasyonun kendi aleyhlerine kararları aldığını düşünüyor. Mustafa Cengiz’ e göre VAR hakem hataları başta olmak üzere bu gibi durumlarda Galatasaray’ın tüm itirazları görmezden geliniyor. Galatasaray yönetimi başta Başkanı Mustafa Cengiz olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’na büyük tepki gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here