Ana Sayfa SPOR Furkan Korkmazdan Kötü Haber Geldi

Furkan Korkmazdan Kötü Haber Geldi

NBA'de forma giyen yıldızımız Furkan Korkmaz sakatlandı. Dönüş tarihi ise doktor raporundan sonra belli olacak.

11
0
Paylaş

NBA’ de forma giyen milli gururumuz Furkan Korkmaz sakatlığı nedeniyle bir süre forma giyemeyecek. NBA de Philadelphia 76ers’ta takımına forma giyen ve Furkan 2. yılında genç oyuncu 12 Şubat’ta Boston Celtics maçında sakatlanmıştı.

Milli basketbolcu Furkan Korkmazın sağ Dizimde menisküs yırtığı olduğu tespit edildi bu sezon NBA de maç başına 14 dakika süre olan 21 yaşındaki Furkan Korkmaz 5,8 sayı, 2,3 ribaunt, 1,1 asist ortalamaları yakaladı.

Milli basketbolcunun sahalardan ne kadar uzun uzak kalacağı ise henüz net değil. Oyuncunun kulübü tedavi şekline karar verdikten sonra yıldız oyuncunun ne kadar süre parkelerden uzak kalacağı da belli olacak.

NBA deki 2. senesinde bir çıkış yakalayan Furkan Korkmaz takımında süre almaya başlamış ve bu rotasyonun ciddi bir parçası olmayı da başarmıştı. NBA’ de ki ilk sezonunda da sakatlıklar yüzünden forma bulmakta zorlanan Furkan Korkmaz 2. yılı sakatlık şoku yaşadı. Yıldız oyuncunun 12 Şubat’ta Boston Celtics karşısında oynanan maç da sakatlanmasının ardından sağ dizinde menisküs yırtığı tespit edildi. Yapılan ilk müdahalelere göre şu anda Furkan Korkmazın ne kadar süre parkelerden uzak kalacağı ise bilinmiyor. Bu sezon ortalama olarak 14 dakika süre alan 21 yaşındaki Furkan Korkmaz 5,8 tutturdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here