Fransız CEO Krizden Çıkışın Yolunu Buldu: 50 Milyar Dolara Mona Lisa Tablosunu Satalım!

Fransız iş insanı Stephane Distinguin, koronavirüs sürecinde daralan Fransız ekonomisinde krizden çıkış için çok ilginç bir öneride bulundu. Distinguin'e göre dünyaca ünlü Mona Lisa tablosunun 50 milyar dolara satılıp ekonominin düzelmesi için kullanılması gerekiyor.

İŞ DÜNYASI 19.05.2020 - 17:20 19.05.2020 - 17:20

Fransız iş insanı ve uluslar arası faaliyetlerde bulunan teknoloji firması Fabernovel'in CEO'u Staephane Distinguin, Fransa'da yaşanan ekonomik krizden çıkmanın formülünü çok ilginç bir öneriyle verdi. Ünlü iş insanının tavsiyesine göre aile mücevherleri olan tanımladığı sanat eserleri satılarak elde edilecek gelir ekonomik krizde kullanılmalı.

Duyanları şaşkına çeviren öneriye göre Fransa dünya tarihine damga vurmuş ressamlardan Leonardo Da Vinci'nin unutulmaz eseri Mona Lisa tablosunu satışa çıkarıp 50 milyar dolara satmalı. Buradan elde edilecek gelir de kriz ortamında ekonomiye sunulmalı.

TÜM SANAT ESERLERİ PARAYA ÇEVRİLEBİLİR

Sadece Mona Lisa tablosunu kast etmediğini açıklayan Distinguin, tüm sanat eserlerinin bu konuda değerlendirilebileceğini belirtti.

İddialarını temellendirmek isteyen Distinguin, “Her gün milyarlarca euronun kaybedildiği kriz dipsiz bir kuyu halinde ekonomimizi olumsuz etkiliyor. Fransanın ortak kültür varlığı olan bu sanat eserlerinin yine Fransızlar için kullanılması kadar doğal bir şey olamaz. Önemli olan bunları en yüksek fiyattan satmaktır.” dedi.

MONA LİSA TABLOSU 50 MİLYAR DOLARA SATILIR

Tabloların taşınmasının ve satılmasının kolay olduğunu söyleyen ünlü CEO, “Bizim bir sürü tablomuz var. Kaç ziyaretçi bu tablolara hayranlıkla bakıp inceliyor ve Fransa bundan ülke olarak ne kazanıyor? Bu tablolar Fransa halkınındır ve para ait olduğu yerde durmalıdır. Aksi takdirde Google, Apple, Facebook, Amazon, Alibaba, Netflix, Tencent, Disney ve Microsoft'Un Fransız ekonomisini yönlendirmesini seyretmek zorunda kalırız. Mona Lisa tablosu en az 50 milyar dolara satılabilir.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com