Ana Sayfa SPOR Fransa’nın Rakibi Türkiye Olacak

Fransa’nın Rakibi Türkiye Olacak

EURO 2020 H grubunda Fransa'nın en büyük rakibi Türkiye olacak.

13
0
Paylaş

Fransız bir spor sayfası H grubunda Fransa’nın en büyük rakibinin Türkiye olduğunu duyurdu. Kullanıcılarına soru soran spor sayfası yüzde 48 ile Türkiye yanıtı aldı. İzlanda ise %38 oranında kaldı.

Arnavutluk ve Moldova maçlarını kazanarak 2020 Avrupa şampiyonasına başlayan Türkiye 6 puanla Fransa’nın ardından 2. sırada yer alıyor. Milli takım sahaya koyduğu futbolla gelecek maçlar için de umut vermeyi başardı. Fransızlarda grubunda kendilerine en büyük rakip olarak Türkiye’yi görüyor. Yapılan bir ankete göre Fransa’nın en büyük rakibi kim olur sorusuna %50’ye yakın oranda Türkiye yanıtı verildi.

Fransızca yayın yapan 1 milyon takipçisi bulunan bir Twitter sayfası düzenlemiş olduğu ankette Fransa’nın gruptaki en tehlikeli rakibi kim sorusunu sordu. Ankete katılanların %48’i Türkiye yanıtını verirken İzlanda %38 Arnavutluk %9, Andorra ve Moldova ise toplam %5 oy aldı.

Ankete yorum yapan bazı kullanıcılar ise Türkiye’nin kesinlikle ilk iki sırada olacağını düşünüyor. Ayrıca Fransa Türkiye deplasmanında zor bir atmosferin beklediğini söyleyen yorumcu sayısı da çok fazla oldu. Türkiye Avrupa Şampiyonası elemeleri H grubunda ilk iki maçında önce Arnavutluk’u daha sonradan Moldova’ya geçmeyi başarmıştı. A Milli Takım oynadığı 2 maçta 6 gol atmaya başarırken henüz gol yemedi. Haziran ayında Fransa İzlanda maçları ile birlikte Avrupa elemesi maçları devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here