Ana Sayfa TEKNOLOJİ Fortnite Oynarken Apple Açığı Buldu Ödülü Kaptı

Fortnite Oynarken Apple Açığı Buldu Ödülü Kaptı

Fortnite oynayan genç Facetime açığını buldu. Apple’a haber veren genç 200 bin dolar ödül alacak.

8
0
Paylaş

İOS’un yeni versiyonuyla FaceTime belirli sorunları düzeltilmişti. FaceTime da güvenlik açığı olduğunu 14 yaşındaki bir genç buldu. Arkadaşlarıyla beraber Fortnite oynarken facebook’tan da güvenlik açığını bulan gence Apple tarafından da bir miktar ödül verilecek.

Apple çok sayıda büyük şirketin yaptığı gibi sistemleri üzerinde açık bulan kişilere ödüller veriyor geçtiğimiz dönemde de birçok firmanın benzer ödüller verdiğimi duymuştuk. 14 yaşındaki genç FaceTime özelliğindeki açığı rapor ederek Apple’ a bildirdi ve Apple da bunun neticesinde 14 yaşındaki gence 200 bin dolar vermeye karar verdi.

200 Bin Dolar Ödül Verilecek

Apple gence vereceği ödülün yanı sıra eğitim için de hediye verecek bu hediyenin ne kadar olacağı açıklanmazken Apple çeşitli güvenlik açıklarını bulan kişilere 200 bin dolar ödeme yapıyor. 14 yaşındaki gencin FaceTime üzerinde bulmuş oldu açık sayesinde Apple çalışanları bir çalışma başlattı ve kullanıcıları mağdur edecek problemi çözerek sorunu düzelttiler.

Apple yetkilileri konu ile ilgili bir açıklama yaptı yaptığımız denemelerde güncellenmiş ve güncellemek cihazlar arasında grup FaceTime özelliğinin çalışmadığını fark ettik. Bu hatanın başka sorunlara neden olmaması için servisin tam fonksiyonlarıyla çalışmaması muhtemel olacaktır açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here