Ana Sayfa TEKNOLOJİ Fortnite İOS Sürümü Günde 1,5 Milyon Dolar Kazanıyor

Fortnite İOS Sürümü Günde 1,5 Milyon Dolar Kazanıyor

Fortnite sadece İOS sürümünden 1.5 milyon euro gelir elde ettiğini açıkladı.

7
0
Paylaş

Popüler Battle Royale oyunu olan Fortnite İOS sürümü ile günde bir buçuk milyon dolar gelir elde ediyor. Çıkalı Sadece 326 gün olan mobil oyunu İOS üzerinden toplamda 500 milyon dolar gelir elde ettiği öğrenildi.

Son dönemin en popüler oyunları arasında yer alan Fortnite geçtiğimiz sene mobil platformlara da adım atmıştı. Epic Games tarafından geliştirilen mobil uygulaması İOS ve Android cihazlarda oynanan bir hale gelmişti. Öyle ki firma sadece İOS üzerinden günde bir buçuk milyon dolar gelir elde etmeye başladı.

Oyun hem bilgisayar platformda anda hem de mobil platformda her geçen gün gelir sayısının katlamaya devam ediyor. Öyle ki firma sadece İOS sürümünden günde bir buçuk milyon dolardan fazla gelir elde ediyor. İOS Platformu için Fortnite kullanıcıları için açılmaya başlayalı Sadece 326 gün oldu bu 326 günde toplamda 500 milyon dolardan fazla gelir elde edildi. Bu gelirin yüzde 64’ü Amerika’daki oyunculardan geliyor. Geri kalan ise dünyanın diğer farklı noktalarındaki oyunculardan geliyor clash Royale isimli oyun 389 Günde 500 milyon dolar geliriyle daha önceki rekoru elinde bulunduruyordu. Ancak görünen o ki yeni Lider Fortnite oldu bu iki oyun arasında Honour of Kings oyunu da 405 gün süreyle 3 sırada yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here