Ana Sayfa TEKNOLOJİ Fortnite 10 Milyon Anlık Oyuncuya Ulaştı

Fortnite 10 Milyon Anlık Oyuncuya Ulaştı

Fortnite sanal konserlerle beraber 10 milyondan fazla anlık oyuncu sayısına ulaştı.

6
0
Paylaş

DJ ve Fortnite oyuncusu Marshmello’nun oyunda olduğu esnada Fortnite anlık oyuncu sayısı 10 milyonu geçti. Bu sayı oyun tarihinin en yüksek anlık oyuncu sayısı olarak da tarihteki yerini almış oldu. Epic Games in bütün dünyadaki 100 milyondan fazla oyuncusu bulunan Fortnite çok zor bir rekora imza attı. 2 Şubat günü oyun içinde düzenlenen sanal konserler sırasında aktif oyuncu sayısı 11 milyonla yaklaştı.

2018 yılı Kasım ayında 200 milyondan fazla oyuncuya hizmet veren Fortnite oyun dünyasının en çok izlenen oyunları arasında da yer alıyor. Aynı anda en fazla kişinin izlediği oyun yayını rekorunun da Fortnite elinde bulunduruyor. Öte yandan şirket özel etkinlikler ile ilgili açıklamalarda bulundu. 22 Şubat Cuma akşamı saat 21 de Fortnite etkinliği adı altında gelen sorular yanıtlanacak soru cevap etkinliği saati ile 21 de başlayacak.

PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android ve İOS platformlarında ücretsiz olarak oynanabiliyor açık dünyada geçen hayatta kalma oyunu olarak adlandırılabilir Fortnite oyununda çok farklı modlar yer alıyor. Hayatta kalma 100 oyuncunun bir haritada birbirlerine karşı mücadele ederek hayatta kalma ve son oyuncu olmaya çalıştıklarını ortak özellikleri bütün dünyadaki birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here