Ana Sayfa GÜNDEM Firari FETÖ’cüler Türkiye’ye İade Edildi

Firari FETÖ’cüler Türkiye’ye İade Edildi

Aranan ve kaçak olan 107 FETÖ üyesi Türkiye'ye teslim edildi.

11
0
Paylaş

Yurtdışına kaçan Feto mensuplarının iadesi için 91 ülke ile bağlantılar sürüyordu. 91 ülkeye gönderilen talepler doğrultusunda 107 Feto terör örgütü üyesi Türkiye’ye getirildi. Konuyla alakalı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’in ve yurt dışına kaçan örgüt üyelerinin iadeleri ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

“Terör örgütü elebaşı Gülen’in ABD ye iade talebi gönderildiğini söyleyen Gül Feto terör örgütünün soruşturmak ve iadelere ilişkin yardımlaşmanın devam edebilmesi için Türkiye sürekli olarak görüşmeler halindedir. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Fethullah Gülen’in yurt dışına kaçan örgüt üyelerinin de iadelerinin başlandığını duyurdu.

Amerikalı mevkidaşı ile birlikte sürekli olarak görüşmelere katıldığını söyleyen Gül Amerika ve Türkiye arasında adli işbirliği konusu ve diğer adli konular konuşmak üzere kendisinden randevu talep ettik. Seçim sonrasında randevu gerçekleşirse bu konuları yüz yüze görüşerek kendimizi anlatma imkanımız olacak.”

Yurtdışına kaçan ve çeşitli ülkelerde barınmaya çalışan Feto mensupları ilişkin de iade talepleriniz sürdüğünü aktaran Gül 504 kişi hakkında 91 ülkeye talepte bulunduk. Türkiye’ye getirilen fetö’cülerin sayısı ise şu an için 107 biz yabancı ülkelerde barınmaya çalışan fetocular ile ilgili çalışmalara devam ediyoruz ve takiplerimiz sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here