Ana Sayfa SPOR FIFA Sala Kararını İnceliyor

FIFA Sala Kararını İnceliyor

FIFA Sala’nın bonservisi ödemesi konusunda inceleme başlattı.

5
0
Paylaş

Cardiff City’den transfer olan ve uçağı düşen emiliano Sala’ nın bonservis bedeli ile alakalı FIFA kararını verdi. Tam 15 milyon sterlin karşılığında transfer ettikleri ancak uçak kazasında hayatını kaybeden Arjantinli oyuncu emiliano Sala için Fransa’da 2000 ilk taksiti ödenmediği yöndeki başvurusu üzerine fifa’dan hamile geldi.

21 Ocak Nantes kentinden Galler’in başkenti Cardiff’E giderken uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden emiliano sala konusunda fifa’nın bonservis kararı açıklandı. FIFA Sala’nın bonservisi için inceleme başlattı fifa’nın yapmış olduğu açıklamada Fransız temsilcisinin Sala’nın 15 milyon sterlin bonservisiyle ilk taksidini ödenmediğini başvuru yapılması nedeniyle inceleme başlatıldı duyuruldu.

Cardiff City’ nin 20 Şubat’ta ödemesi gereken ilk taksiti iki kulübün anlaşması ile bir haftaya ertelenmişti. 28 yaşındaki Arjantinli forvet İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City tarafından 19 Ocak günü kulüp rekor olan 15 milyon sterlin karşılığında transfer olmuştu. Pilotun ve Sala’nın bulunduğu uçak 21 Ocak akşamı Fransa’nın Galler’in başkenti Cardiff’e doğru seyrederken manş denizinde kaybolmuştu. 3 Şubat’ta uçak enkazının yeri belirlenmiş 6 Şubat’ta ise çıkarılan cansız bedenin Sala’nın olduğu tespit edilmişti.

Fifa’nın bu konuyla alakalı araştırma yapması ve ardından bonservis bedeli konusunda bir karar vermesi bekleniyor. fifa’nın kararına göre Nantes Kulübü’nün Cardiff City herhangi bir bonservis ödeyip ödemeyeceği de fifanın yapacağı inceleme sonrasında belli olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here