Ana Sayfa GÜNDEM FETO Operasyonları Devam Ediyor

FETO Operasyonları Devam Ediyor

Feto terör örgütüne yönelik gözaltılar devam ediyor. Muğla merkezli operasyon düzenlendi.

8
0
Paylaş

Fethullahçı terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. Çok farklı şehirlerde eş zamanlı operasyonlar düzenlenerek 71 kişi gözaltına alındı. Operasyonlar Muğla Ankara İstanbul İzmir Adana Gaziantep Samsun Zonguldak Balıkesir Kocaeli ve Bingöl’de yapıldı.

Tüm şehirlerde eş zamanlı bir şekilde operasyon düzenleyen Güvenlik güçleri 71 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan operasyon sonucunda 67 muvazzaf 71 kişinin gözaltı kararını alınması kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Fethullahçı terör örgütünün Türk Silahlı kuvvetlerine yönelik yapılanmasında yeni bir soruşturma başlatmıştı.

Yapılan operasyonlarda toplamda 53 muvazzaf asker gözaltına alındı. Muğla merkezli yapılan operasyona 11 il daha katıldı. Fethullahçı terör örgütünün paralel devlet yapılanmasının ve Türk silahlı kuvvetlerindeki yapılanmasına yönelik 14 muvazzaf asker ve 18 kişinin yakalanması için operasyon başlatılmıştı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TSK da mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında çok sayıda asker gözaltına alındı.

Yapılan operasyonlarda uzun süredir aranan askerler de gözaltına alındı. Muğla merkezde operasyonlarda Muğla Cumhuriyet başsavcılığın yürütmüş olduğu teknik ve fiziki takiplerin ardından farklı şehirlerde eş zamanlı operasyonlar düzenlenerek Fethullahçı terör örgütüne yönelik eylem yapan ve destekleyen askeri personeller gözaltına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here