Ana Sayfa SPOR Fenerbahçe’nin Acı Günü Can Bartu Aramızdan Ayrıldı

Fenerbahçe’nin Acı Günü Can Bartu Aramızdan Ayrıldı

Fenerbahçe efsanesi Can Bartu 83 yaşında hayatını kaybetti.

5
0
Paylaş

Fenerbahçe futbolunun efsane isimlerinden Can Bartu 83 yaşında aramızdan ayrıldı. Fenerbahçe Spor Kulübü basketbolda futbol tarihine adını yazdırmayı başaran Can Bartu hem basketbol takımını hem de futbol takımında milli formayı giyen ilk ve tek sporcu unvanını almıştı.

Türk sporunda önemli bir yeri olan Can Bartu 83 yaşında hayatını kaybetti. Can Bartu’nun hayatını kaybetmesinin ardından Fenerbahçe resmi sitesinden de bir yazı paylaşıldı. Unutulmaz sporcunun hayatını kaybetmesiyle birlikte yakınları sevenleri ve Fenerbahçe yönetim kurulu üyeleri Can Bartu evinde taziyeye geldi. Sinyor lakaplı Can Bartu Fenerbahçe için bir simge haline gelmişti.

Fenerbahçe kulübünden de yazılı bir açıklama yapıldı. “kulübümüzün tarihinde oldukça önemli yere sahip olan ve Fenerbahçe ile özelleşmiş efsane olan oyuncumuz Sinyor’u kaybettik. Derin üzüntü ve acısını hissediyoruz Fenerbahçe’mizin ve Türk spor tarihinin başı sağ olsun. Can Bartu Allah’tan rahmet değerli ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.” açıklamalarına yer verildi.

Cenaze töreni ile alakalı herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Can Bartu’nun ailesinden cenaze töreni ile alakalı bir açıklama yapılması bekleniyor. 83 yaşında hayatını kaybeden sinyor Türk sporuna gönül veren herkesi derinden üzdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here