FED Sonrası Goldman Sachs Analistleri Altın Tahminlerini Güncellediler: Ons Altın 2000 Doları Aşacak!

Dünyanın saygın finans kuruluşlarından Goldman Sachs analistleri altın fiyatları hakkında öngörülerini güncellediler. Buna göre FED'in enflasyon hedeflerinde bir aşıma izin vermesi durumunda ons altın ciddi bir hareketlenme yaşayacak ve 2.000 doları aşacak.

EKONOMİ 11.06.2020 - 11:43 11.06.2020 - 11:43

FED Haziran 2020 kararlarının yansımaları yeni günde de devam ediyor. ABD'de faaliyet gösteren dünyanın saygın finans kuruluşlarından Goldman Sachs'ın analistleri FED kararları doğrultusunda piyasa beklentilerini güncellediler.

ONS ALTIN 2000 DOLARI GEÇECEK!

Goldman Sachs'ın tecrübeli analistleri FED'in enflasyon hedeflerinin sapmasına müdahale etmemesi durumunda ons altının fiyatınının 2.000 dolar seviyesini aşacağını söylediler. Ayrıca aynı değerlendirmede diğer değerli madenlerin tahminleri de yeniden güncellendi.

ABD EKONOMİSİ ENFLASYON TEHDİDİ ALTINDA

ABD'de enflasyonun kontrol edilemeyeceğine dair büyük endişleler taşıdıklarını söyleyen analistler bunun altın fiyatlarına yansıyacağını iddia ettiler.

İşgücü alanında toparlanmanın olumlu yansımalarının tüketici dengelerini alt üst edeceğini ifade eden analistler yüksek enflasyonun bir risk olarak ABD ekonomisinin önünde durduğunu belirttiler.

Goldman Sachs analistleri daha önce ons altının 2020 yılında 1800 dolar seviyesine tırmanacağını tahmin etmişlerdi. Ons altın şu anda 1735 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan ons altında meydana gelecek fiyat yükseliş diğer tüm altın çeşitlerinide etkileyerek çok önemli fiyat artışlarına neden olacak.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@