Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından birçok düzenleme ve açıklama yapılmaya devam ederken deprem bölgesi ile ilgili yeni bir duyuru oldukça dikkat çekti. Depremin hemen ardından alınan kararlar tek tek açıklanmaya devam ederken depremde evi ve işyeri yıkılan vatandaşların bir nebze de olsa yaralarının sarılabilmesi adına yeni kararlar ve düzenlemeler geliyor. 

Meydana gelen depremle birlikte yeni alınan kararlar duyurulmaya devam ederken bu defa elektrik ve doğalgaz faturası olan vatandaşları yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Türkiye'yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli deprem çevre 10 ili etkilerken binlerce kişi yıkılan enkazların altında kaldı. Can kaybı artmaya devam ederken AFAD tarafından yapılan açıklamada can kaybının 42 bin üstüne çıktığı söylendi. 

Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

DEPREMZEDELER GÜVENCE BEDELİ ÖDEMEYECEK!

Depremin meydana gelmesinin ardından deprem bölgesinde OHAL ilan edilirken yapılan açıklama dikkat çekti. Depremzede vatandaşların her anlamda yaralarının sarılabilmesi adına yapılan açıklama EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından geldi. Mustafa Yılmaz açıklamasında depremzedelerin OHAL süreci boyunca güvence bedeli ödemeyeceğini belirtti. Elektrik meskeninde ödenen  asgari 420 TL doğal gazda ise 1430 TL güvence bedelinin depremzede vatandaşlardan alınmayacağını belirten Mustafa Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. 

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz depremzedelerin her anlamda desteklenebilmesi adına yapılan yeni bir düzenlemeyi duyururken açıklamasında şirketlerin uyarıldığını belirterek “Şirketleri uyardık. Depremzede vatandaşlarımızı kimse gereksiz kırtasiye ile uğraştırmasın. Elektrik, doğal gaz hatta su faturasının mobil ekran görüntüsü bile yeterli olacak. Bu konudaki kararımız net ve titizlikle de uygulanmasını istiyoruz. OHAL süresi boyunca depremzede vatandaşlarımız güvence bedeli ödemeyecek” ifadelerini kullandı. 

OHAL SÜRESİNCE GEÇERLİ!

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremin meydana gelmesinin ardından önemli açıklamalarda bulunan Yılmaz depremzede vatandaşların güvence bedeli ödeyeceğini şu ifadelerle duyurdu;

“Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Asrın felaketinin ardından milletimiz de sektörümüz de büyük bir dayanışma örneği sergiledi. İnşallah yaraları elbirliğiyle ve hızla saracağız. Güvence bedeli konusunda da şirketleri çok net bir dille uyardık. Depremzede vatandaşlarımızı kimse gereksiz kırtasiye ile uğraştırmasın. Elektrik, doğal gaz hatta su faturasının mobil ekran görüntüsü bile yeterli olacak. Bu konudaki kararımız net ve titizlikle de uygulanmasını istiyoruz. OHAL süresi boyunca depremzede vatandaşlarımız güvence bedeli ödemeyecek. Aksi davranıp güvence bedeli talebinde bulunan, abonelik sürecini gereksiz kırtasiye ile yavaşlatan, depremzede vatandaşlarımızı mağdur eden şirketler bedelini ağır öder.”