Faturalı hattınız üzerinden sadece teknolojik aletler ve telefon taksitlendirmesi yapabilirsiniz. Aldığınız bu ürünü anında satmanız durumunda anında nakit ihtiyacınızı karşılaya bilirsiniz.

Faturalı Hatlara Taksit Usulü İle Telefon Veya Tablet Alıp Satmak

Bu yöntem iki usul ile yapılır;

Kişi kendi hattı üzerinden telefon alır ve satar

Aracı bir firma kullanarak bu işi yapar.

Bu yöntemlerin ikisi de nakit para ihtiyacınızı anında karşılayacaktır. Fakat aracı bir firma ile yapmanız durumunda firma sizden ayrıca bir hizmet bedeli talep edecektir.

 Örnek işlem;

8000 TL’ lik bir telefon aldınız ve 2 taksitle ödeme yapacaksınız ayda 4000 Tl şeklinde ödersiniz. Peki paraya nasıl çevrilir. İnternet satış sayfalarına üyelik yaparak ürünün satışa sunarsınız. Aldığını ürün 8000 Tl’ dir siz 7700 satışa sunarak nakit olarak satabilirsiniz. Yada cihazı alıp telefonculara gidebilirsiniz telefoncular bu durumun ismine Bozdurma olarak tanımlıyorlar. Bu durumda ise 8000 Tl’ ye aldığınız telefonu 7.100 yada 7000 TL civarında satabilirsiniz. Bu durumda da kredi çekmiş gibi oluyorsunuz.

Fatura Üzerinden Kredi Çekmek Dolandırıcılık Olur Mu?

Bu işlemde hukuka ayrı bir durum bulunmamaktadır. Örneğin 8000 Tl aldığınız telefonda satışınız sonrasında elinizde 4000 veya 5000 TL kalır ise dolandırıldığınızı düşünebilirsiniz. Ayrıca kredi notu düşük olup kredi çıkmayan kişiler için nakit ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri bir yöntem.