Ana Sayfa GÜNDEM Fatura Ödeme Merkezinde Şoku Yaşadılar

Fatura Ödeme Merkezinde Şoku Yaşadılar

İstanbul Pendik de çok sayıda vatandaş faturalarını ödediği merkez tarafından dolandırıldı. Vatandaşlar gerçekleri öğrenince şikayetçi oldu.

12
0
Paylaş

İstanbul Pendik’te fatura ödeme merkezine giden vatandaşlar evlerine döndüklerinde şoku yaşadılar. Vatandaşlar faturalarının ödenmediğini ve kendilerine verilen makbuzların sahte olduğunu öğrendi.

Vatandaşlar ikinci şoku ise ödeme merkezine gittiklerinde yaşadılar ödeme merkezini kapalı olduğunu ve orayı işleten şahısların da kayıplara karıştığı öğrenen mağdurlar karakola akın etti. Olay Pendik’te yaşandı elektrik su ve doğalgaz faturalarını ödeyen vatandaşlar gerçekleri öğrenince şok oldular. 3 ay boyunca aynı merkeze giderek faturalarını ödeyen ve para yatıran vatandaşlar faturaların ödenmediğini ve alınan makbuzların sahte olduğunu öğrendi.

Fatura Merkezine Gidince Şok Oldular

Ödeme merkezinin kapalı olması ile beraber çok sayıda vatandaş dolandırıldığını anladı ve dolandırılan vatandaşlardan bir tanesi “soyguncular biz mağduruz burada ifadelerini kullandı. Ortalama olarak faturaları 600 lira civarında geliyor bazı aileler ise 1200 liraya kadar fatura ödeyebiliyor. Böyle yerlere göz yumulmaması gerekiyor. Bizim evimize ihbarname geldi faturanın ödenmediğine dair kışın ortasında bütün insanlar mağdur oldu devletin böyle yerlere çözüm bulması gerekiyor. Herkesin böyle kafasına göre iş yeri açma hakkı olamaz buraya muhtemelen 1000 tane ev gelip ödeme yapıyor en son ise büyük bir vurgun yapılıp kaçıyorlar.”

Mehmet Büyüktepe isimli vatandaş da “200 lira da ben verdim burada bir bayan vardı son derece iyiydi faturayı aldı yatırdı ve hemen parasını verdim. Daha sonra ise evime kâğıt geldi faturanın ödenmediğini ve 10 gün içinde doğalgazını kesileceğini gördüm ve hemen haber verdim devlet bu duruma el atmalı Hanife okumuş isimli bir bayan ise 2200 lira dolandırıldığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here