Ana Sayfa SPOR Fatih Terim 5 Yıl Daha Galatasaray’da

Fatih Terim 5 Yıl Daha Galatasaray’da

Fatih Terim Galatasaray ile olan sözleşmesini 5 yıl daha uzattı ve 2024’e kadar sözleşme imzaladı.

12
0
Paylaş

Galatasaray Fatih Terim’in sözleşmesini 2024 yılına kadar uzattı. Fatih Terim yıllık 3 milyon Euro kazanacak. Galatasaray Fatih Terim’in sözleşmesinde 5 yıllık anlaşma sağlayarak 2024 yılına kadar uzatma kararı aldı. Galatasaray 2024 yılına kadar çalıştırılacak olan Fatih Terim’in yılda 3 milyon Euro kazanacağı öğrenildi. Yapılacak yeni sözleşme ise önümüzdeki haftalarda Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilecek.

Hürriyet’in haberine göre Fatih Terim ile Ekim ayında prensip anlaşmasına varan Galatasaray boş mukaveleye ile sözleşme imzaladı. Fatih Terim’i yeni kontratı da böylelikle resmiyete dökülmüş oldu. 2024 Mayıs ayına kadar olan yeni sözleşme Mart ayının ilk haftasında Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilecek. Sarı-kırmızılılarda Başkan ve 2. başkan İbrahim Albayrak geçtiğimiz hafta Fatih Terim’in avukatı Rezan Pözdemir ile bir araya gelerek yeni sözleşme hakkında görüşmeye başladı.

Fatih Terim’in 5 yıllık sözleşmesinin tüm detayları bu zirvede hazırlandı ve görüşüldü. Tecrübeli teknik adam Galatasaray’dan herhangi bir ücret artışı istemedi taraflar mevcut sözleşme şartları ile yoluna devam edecek. Fatih Terim yıllık 3 milyon Euro 5 yılsonunda toplamda 15 milyon Euro para kazanacak. Ayrıca Fatih Terim’in şampiyon olunması halinde 500.000 Euro ekstra prim alacağı öğrenildi. Tecrübeli teknik adamın tüm kariyeri boyunca Galatasaray Kulübü ile en uzun süreli imza anlaşması olduğu da açıklandı. Galatasaray da sezon sonunda birçok oyuncu ile yolların ayrılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here