Fatih Portakal'ın Merakla Beklenen Cezası Belli Oldu? Fatih Portakal'a Ne Ceza Verildi?

Fox TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, kendisine verilen cezayı açıkladı. Bir süre önce İzmir Seferihsar'daki çiftliği ile alakalı kaçak yapılaşma iddiaları ile alakalı olarak karar verildi. Fatih Portakal çiftliği ile alakalı kararı sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurdu.

GÜNDEM 07.06.2020 - 14:22 07.06.2020 - 14:22

Fox TV Ana Haber Bülteni sunucusu gazeteci Fatih Portakal ile alakalı olarak geçtiğimiz haftalarda İzmir Seferihisar'daki kendisine ait çiftlikte kaçak yapılaşma olduğu iddia edilmiş ve gündemde çokça yer almıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan inceleme neticesinde karar çıktı.

FATİH PORTAKAL'IN CEZASI BELLİ OLDU!

Çiftliği hakkında verilen kararı sosyal medyadan kamuoyuna açıklayan Fatih Portakal, “Beni kaçakçılıkla itham ettikleri çiftliğimile alakalı karar verildi. Çiftliğimdeki yapıyla alakalı olarak kiremit cezası aldım. 4 tarafı açık olan ve garaj olarak kullanılan yer ile alakalı oalrak sadece kiremitlerin kaldırılmasına karar verildi. Verilen karara saygı göstererek kiremitleri kaldırdık. Çok komik bir ceza oldu. Kaçakçılıkla başladık kiremit cezası ile sonuçlandırdık.” dedi.

KİŞİSEL BİLGİLERİMİ MEDYAYA SERVİS ETTİLER

Çiftliğine ait olan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda bulunan fotoğrafların yayınlanmasına yönelik iki defa şikayette bulunduğunu açıklayan Fatih Portakal, “Kişisel bilgilerimi birileri sızdırdılar. Bunu iyi niyetli bir gelişme olarak değerlendirmemiz mümkün değil. Sürekli soruyorum kişisel bilgilerimi bakanlık kayıtlarından alıp medyaya veren kim veya kimlerdir? Tabiki şikayetlerime cevap gelmiyor. Kimi kime şikayet ediyorum. Çiftliğimin üzerinde drone uçuranları da şikayet ettim. Bakalım ona bir cevap verip, bir işlem yapacaklar mı?” ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal çiftliği ile alakalı olarak medyaya verilen raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan talep ettiğini ama kendisine verilmediğini ancak medyaya servis edildiğini açıklamıştı.

isbilgisi.com