Son zamanlarda faiz seviyelerinin ne kadar yüksek olduğu hepimiz tarafından biliniyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte birçok vatandaş ihtiyacı olan nakit ihtiyacını faizlerin yüksek olması sebebiyle kullanamadığı biliniyor. Fakat bu durumda bile faiz bulunmadan kredi vermekte olan bazı alternatifler bulunuyor. Bu alternatifleri bazı kredi kartları sağlıyor ve müşterilerine yılda birkaç defa faiz bulunmadan kredi sağlayabiliyor. Böylece vatandaşlar kısa süreli ihtiyaçlarını faiz olmadan giderebiliyor. 


Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?


Vakıfbank; Vakıfbank kredi kartı kullanan vatandaşlar bankanın atacağı bildirim ile birlikte yılda 2 defa faizsiz kredi kullanabilmektedir. Miktar 500 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Sadece kredi masrafı olarak 20 TL ücret alınacaktır. 


Halkbank; kredi kartı kullanan vatandaşlar banka tarafından uygun görülen zaman dilimi içerisinde  yılda 1-3 defa faizsiz kredi kullanabilmektedir. Miktar 1000 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Sadece kredi masrafı olarak 40 TL ücret alınacaktır.

 
Ziraat Bankası; kredi kartı kullanıcıları bankanın göndereceği bildirim ile birlikte yılda 1 defa faizsiz kredi alabilmektedir. Miktar 500 TL ile 1000 TL arasında kişiye göre değişmektedir. Sadece kredi masrafı olarak 20 TL ücret tahsil edilmektedir. 


Brçok banka kredi kartı kullanıcılarını artırmak maksadıyla benzeri kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalardan kredi kartı sahipleri faydalanabilir. Kredinin alınabilmesi için ilk olarak bankadan bildirim gelmesi beklenmektedir.