Ana Sayfa EKONOMİ Faiz ve Maliyetler 2019’da Düşecek

Faiz ve Maliyetler 2019’da Düşecek

Berat Albayrak yılın ikinci yarısında faizlerin ineceğini söyledi.

7
0
Paylaş

Berat Albayrak iş dünyası buluşması kapsamında düzenlenen adım adım ekonomi Kocaeli programında oldukça önemli açıklamalar yaptı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ikinci dönemde çok önemli ve iyi adımlar atacaklarını 2019 yılın enflasyon hem hedeflerin tutacağını hem de enflasyonun beklenin altında tutulacağını ve bunun da faiz ve maliyetleri çok hızlı bir şekilde düşüreceğini söyledi. yılın 2. yarısında çok güçlü neticeler alacaklarını inandıklarını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2018 yılına oranla 2019 yılı her anlamda çok daha verimli geçecek açıklamalarında bulundu.

Küresel açıdan belirsizliklerin olduğunu ve bu dönemin oldukça zor bir şekilde anlatıldığını söyleyen Albayrak “ticaret savaşlarının açık bir şekilde yaşanmasından dolayı Avrupa ekonomisi ciddi bir gerileme yaşadı. biz hiçbir zaman endişe etmedik bu durumdan korkmadık. Hatta bazıları sinir bozucu şekilde Türkiye ekonomisini tarihinin en büyük sorunlarını yaşıyor dese de biz bu konuda oldukça rahatız. Türkiye’nin ekonomisini ve kapasitesini biliyoruz. 82 milyon oldukça güçlü bir duruş sergileyerek bu ekonomik savaşı da kazanmayı başardı.”

Albayrak çok sayıda firmanın kredilerin yapılandırıldığını ve 48 firmanın feragat ve konkordatodan çıkması sağlandığını söyledi. 2019 yılı ocak ve şubat aylarında ekonomide ciddi bir düzenlemenin olduğunun altını çizen Albayrak üreticiye ve esnafa desteklerini 2019 yılı itibarıyla artış göstereceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here