Ana Sayfa TEKNOLOJİ Facebook Irkçılık Kararını Duyurdu

Facebook Irkçılık Kararını Duyurdu

Facebook ırkçılık ile ilgili kuralları haftaya uyguluyor.

4
0
Paylaş

Sosyal Medya Platformu Facebook beyaz milliyetçiliği ve ayrımcılığı yapan içerikleri engelleyeceğini duyurdu. bütün dünyada milyarlarca kullanıcısı olan Facebook ırkçılıkla alakalı önemli bir açıklama yaptı.

Tüm dünyada beyaz milliyetçiliği ya da ayrımcılığı yapan her kim olursa olsun bu tarz içeriklerin tamamı engellenecek. Facebook yazılı olarak yapmış olduğu açıklamada platform üzerinde yapılan beyaz milliyetçiliği üstünlüğü ya da ayrımcılığı atıfta bulunan gönderi fotoğraf ve diğer içecekler engellenecektir. duyurusu yaptı.

Facebook söz konusu olan kararların sadece Facebook ile sınırlı kalmayacağını ve Instagram başta olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında da uygulanacağını duyurdu. ırkçılıkla alakalı bir uygulama ve kararlar gelecek haftadan itibaren başlayacak. facebook’un bu kararı almasındaki en büyük neden ise Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Nur ve Linwood camilerine 15 Mart Cuma günü düzenlenen terör saldırısında 50 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda insan da yaralanmıştı.

Terörist yapmış olduğu saldırıyı aksiyon kamerası ile birlikte çekmiş ve 17 dakikalık görüntü elde etmişti. bu paylaşımlar sosyal medya da sık sık yapılmıştı. Facebook’ta bunun önüne geçebilmek için beyazları milliyetçiliği paylaşımlarına tepkisiz kalmamak amacı ile birlikte böyle bir karar aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here