Facebook hesabını dondurma işlemi kişilerin hesap bilgilerinin kalıcı olarak silmek istememelerinden dolayı izledikleri bir yoldur. Facebook hesabını donduran kişi dilediği zaman süresiz bir şekilde hesabını tekrar aktif edebilmektedir. Kişinin Facebook hesabını dondurması için izlemesi gereken iki farklı yol bulunmaktadır. Kişi bunlardan kendine uygun olanı seçebilir. Bu yolardan bir tanesi şu şekildedir:

 • Kişi Facebook hesabını açar,
 • Hesabında bulunan menü sembolüne tıklar,
 • Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklar,
 • Burada bulunan Ayarlar seçeneğine giriş yapar,
 • Sol tarafta bulunan Facebook Bilgileri seçeneğine basar,
 • Dondurma ve Silme seçeneğini tuşlar,
 • Hesabı Dondur seçeneğine girer,
 • Kişi son olarak da Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et seçeneğine basar ve gerçekleştirdiği işlemi doğrulamak üzere son sayfaya aktarılır.

Kişinin Facebook hesabını dondurmak için izleyebileceği bir diğer yol ise şu şekildedir:

 • Kişi Facebook hesabını açar,
 • Sayfanın sağ üst köşesinde beliren menü sembolüne tıklar,
 • Ayarlar sekmesine girer,
 • Sol tarafta bulunan Facebook Bilgileri seçeneğini seçer,
 • Dondurma ve silme seçeneğine tıklar,
 • Hesabı dondur tuşuna basar,
 • Kişi son olarak da Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et seçeneğini tuşlar ve gerçekleştirdiği işlemi doğrulamak üzere son sayfaya aktarılır.

Dondurulan Facebook Hesabım Başkaları Tarafından Görüntülenir Mi?

Dondurulan Facebook Hesabı başkaları tarafından görüntülenmez. Ayrıca kullanıcının hesabını dondurması üzerine hesabındaki fotoğraflar, paylaşımlar ve diğer geçmiş hareketlerinin hiç biri diğer hesap sahipleri tarafından görüntülenemez. Diğer Facebook hesap sahipleri, Facebook arama motoruna girerek kişiyi aratsa bile bulması mümkün değildir. Hesap dondurma işlemi, bir nevi hesabı geçici olarak kapatmaktır.

Dondurduğum Facebook Hesabını Tekrar Açabilir Miyim?

Dondurulan Facebook hesabı, kullanıcının giriş yapması üzerine tekrar açılmaktadır. Hesap sahibi dondurduğu hesabı tekrar aktif hale getirmek isterse, Facebook giriş sayfasından her hangi bir ek işlem yapmadan hesabını açabilir. Dondurma seçeneği hesap sahibinin dilerse hesabını tekrar açabilmesi için geliştirilmiş bir seçenektir. Facebook hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen Facebook hesap sahipleri bunun için farklı bir yol izlemelidir. Dondurulmuş Facebook hesabında kişiye ait bilgiler veri tabanında tutulmaya devam eder ve kişi hesabını kalıcı biçimde silene dek orada kalır.

Facebook Hesabımı Dondurunca Fotoğraflarım Silinir Mi?

Facebook hesabını donduran kişinin fotoğrafları, diğer hesap bilgileriyle beraber veri tabanında tutulmaya devam edilir. Facebook hesap dondurma işlemi, silme işleminden farklı olarak kişinin tekrar geri dönüş yapabilme ihtimaline karşı tüm bilgileri, paylaşımları, kaydedilenleri ve fotoğrafları hazırda bekletmeye devam eder. Facebook hesabını donduran kişi, hesabı kullanmaya devam etmek üzere Facebook’a ara vermiştir. Bu yüzden Facebook hesap sahibinin fotoğraflarını ve diğer tüm bilgilerini saklı şekilde kayıtlı tutar.

Dondurulan Facebook Hesabı Ne Zaman Geri Açılabilir?

Dondurulan Facebook hesabı, hesap sahibinin giriş yaptığı dakika kullanıma tekrar açılır. Bu süre Facebook hesabını donduran kişinin, tekrar aktif hale getirmek istediği zamana bağlıdır. Facebook, dondurma işlemi ne zaman yapılmış olursa olsun hesabı ortadan kaldırmaz. Bu sebeple Facebook hesap sahibi işlemin üzerinden yıllar geçmiş olsa bile kaldığı yerden sosyal medya hesabını kullanmaya devam edebilir. Kişi yıllar sonra hesabını açabileceği gibi, dondurma işleminden dakikalar geçmeden bile hesabını aktif hale getirebilir.

Facebook Hesabımı Dondurduğumda Arkadaşlarıma Bildirim Gider Mi?

Facebook hesabını donduran kişinin arkadaşlarına bildirim gitmez. Facebook bunu gizli tutar. Herhangi bir Facebook kullanıcısı, Facebook arama motorunu kullanarak dondurulan hesabı aradığında hesap bulunamaz. Bu sebeple Facebook hesabında kişinin hesabına hangi işlemleri yaptığı belirtilmez. Facebook’da dondurulmuş hesabı arayan kişi, hesaba ait hiçbir bilgiye de ulaşamamaktadır.

isbilgisi.com