Ana Sayfa TEKNOLOJİ Facebook 15. Yaşını Kutluyor

Facebook 15. Yaşını Kutluyor

2014 yılında kurulan Facebook her geçen yıl kar oranını Whatsapp ve Instagram’da katmayı başaran Facebook çok daha popüler olmayı başardı.

9
0
Paylaş

2014 yılında kurulan ve her geçen yıl popülaritesini arttıran Facebook 15 yaşını kutlamaya hazırlanıyor. 2,3 milyar kişi her gün giriş yaptığı ve kullandığı uygulama olan Facebook bu hafta 15. yaşını kutluyor.

Facebook 2004 yılında kurulmasına rağmen halen daha kar oranını arttırmaya devam ediyor. Facebook’un yapmış olduğu açıklamaya göre 2 milyardan fazla insan ayda en az bir kez de olsa sosyal medya platformu olan Facebook’a bağlanıyor ve zaman geçiriyor. Facebook’a bir diğer kar sağlayan büyük uygulamalar ise WhatsApp ve Instagram olarak dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp Facebook’un kullanıcı sayısını geride bırakmayı başarmış ve bu alanda rekor kırmıştı. Ayrıca WhatsApp bu durumla beraber en popüler sosyal medya uygulaması olarak da Facebook üzerinden bu liderliği almış oldu. Facebook bünyesinde bulundurmuş olduğu Instagram ve WhatsApp gibi diğer sosyal medya uygulamalarında birçok insan tarafından tercih ediliyor. 100 de 11’ lik bir artış ile 6,2 gelir elde etmeyi başaran şirket 2018 yılında da 6,9 milyar net kar açıklamıştı. Şirket toplamda 16,9 milyar elde ettiğini açıklarken gelecek dönemde yeni gelişmeler hakkında da neler yapacaklarını göreceğiz.

Her Geçen Gün Kullanıcısı Arttı

Facebook 2004 yılından bu yana her gün kullanıcı sayısını arttırmayı başardı. Whatsapp ve Instagram’ı bünyesine katmasının ardından 3 uygulama ile çok daha güçlü bir hal aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here