Türkiye'de yaklaşık 5 milyon vatandaş prim gün sürelerini doldurmuş olmalarına rağmen yaş sınırı nedeniyle emekli olamıyorlar. Bu yaşanan mağduriyet uzun yıllardır bu vatandaşlarca dile getirildi. Hatta örgütlenerek siyasi parti dahi kuranlar olmuştu. Dernekler bazında mücadelelerine devam eden EYT'lilerden yeni bir hamle geldi.

EYT'LİLERDEN YENİ HAMLE!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak bugün bir son dakika açıklaması yaparak EYT'lilere verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade etti. Seçimler olana kadar siyasi partilerin kendilerine söz verdiğini ama seçimlerden sonra bu sözleri hatırlamadıklarını ifade eden Gönül Boran Özüpak, “Bize başka bir çare bırakmadılar. Artık her EYT sorununu biz çözereriz diyen siyasiye inanmayacağız. Bunun resmi bir karşılığı olmalı. EYT'linin oyunu aldıktan sonra onları hatırlamayan siyasiler için yeni bir yol haritası belirledik.” dedi.

NOTER ONAYLI GÜVENCE!

“Siyasiler bize söz değil güvence vermeli” diyen EYT Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, “Her siyasi parti bir şekilde seçim beyannamelerinde bize yer veriyorlar. Ancak biz bununla yetinmeyeceğiz. Bizim oyumuza talip olacak siyasi partiler bize güvence verecekler.Muhalefet partileri ile görüştük ve kendilerine, 'Bize noter tasdikli taahhüt vereceksiniz. İktidar atalipseniz yazılı güvence istiyoruz.' dedik. Kendileri de bizim bu isteğimize olumlu yanıt verdiler. Yakın zamanda noter taahhütlerini teslim alacağız.” ifadelerini kullandı.

TBMM'ye giden milletvekillerinin tamamını vatandaş seçiyor diyen Gönül Boran Özüpak, “Vatandaşlık görevimizi kullanarak milletvekillerini seçiyoruz. İstiyoruz ki bizim sorunumuzu da çözsünler. Ancak onlar bunu yapmıyorlar. Muhalefet partileri ile görüştük. İsterdik ki hükümetimiz de bizimle masaya oturup bu sorunu çözmek istediğini bize göstersin. Ancak bu gerçekleşmedi.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com