TOKİ başvuruları başlıyor! İşte detaylar TOKİ başvuruları başlıyor! İşte detaylar

Milyonlarca kişi emeklilikle ilgili gün sayımına başlarken bugün Resmi Gazete'de yayınlanan EYT düzenlemesinin yasalaşmasının ardından milyonlarca kişi SGK binalarının önüne akın etti. 2022 Yılının son aylarından bu yana EYT ile ilgili son adımın atılması beklenirken geçtiğimiz gün meclisten onay alan düzenleme bugün itibari ile de Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Resmi Gazete'de yayınlanan EYT düzenlemesinin ardından gerek prim günü eksik olan vatandaşlar gerek bundan sonraki detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar SGK binalarının önünde uzun kuyruklar oluşmasına neden olurken özellikle de İstanbul gibi büyük illerde SGK'ya vatandaşlar resmen akın etti. 

SGK ÖNÜNE AKIN ETTİLER!

İlk etapkta 2 milyon 500 bin kişinin emekli olacağı EYT düzenlemesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamada bulunmuş ve hemen ardından Kahramanmaraş merkezli depremin ardından meclisin döndüğü çalışmalarda EYT gündeme alınmıştı. EYT düzenlemesi meclisten geçerken bugün itibariyle Resmi Gazete'de yayınlanması üzerine milyonlarca EYT'li SGK önüne gitti.

EYT'nin yasalaşmasının ardından Ataşehir, Ümraniye, Pendik, Şişli, Esenyurt, Sultangazi ve Fatih gibi ilçelerde SGK önünde kuyruklar oluşması dikkatlerden kaçmazken SGK önünde sıraya giren Yasin Türkyılmaz, "Çok mutluyum, yıllardır bekliyorduk. İlk emekli maaşımın bir miktarını depremzede ailelere bağışlamayı düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte emekli olanlara Allah maaşlarını hayırla yemeyi nasip etsin" dedi.

istanbul-da-sgk-binalari-onunde-uzun-eyt-kuyrugu-15671605_7613_m

SGK kuyruğunda bekleyen bir diğer vatandaş olan Selami Demirtaş ise "Çok şükür 30 yıl çalışıp 5 yıl emekli olmayı bekledik. Bir süre de mücadele verdikten sonra emekli olabildik. Emekli olduğumuz için mutluyuz tabi. 30 yılın karşılığını alacağız İnşallah" dedi.