Milyonlarca kişinin emekli olmasını sağlayacak EYT düzenlemesi ile ilgili bugün yaşanan gelişme milyonlarca vatandaşın sevincine neden olurken uzun süredir vatandaşın gündeminden düşmeyen EYT düzenlemesi artık kesinleşti. 2 Milyon 500 bin kişinin emekli olmasını sağlayacak EYT düzenlemesi meclisten geçti. 

İhtiyaç kredisi çekip faiz ödemeyin Akbank faizsiz 15.000 TL taksitli nakit avans veriyor İhtiyaç kredisi çekip faiz ödemeyin Akbank faizsiz 15.000 TL taksitli nakit avans veriyor

İlk etapta 2 milyon 500 bin kişinin emekli olmasını sağlayacak EYT düzenlemesi 2022 yılının son aylarından bu yana gündemin en çok dikkat çeken konular arasında yer alırken birçok kişi EYT ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Farklı sektörde çalışan milyonlarca kişinin en büyük hayallerinden birisi emeklilik olurken 1999 öncesi işe giriş sigortası olan vatandaşların emekli olmasını sağlayacak düzenleme ile ilgili son adım da atıldı. 

EYT BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle meclis tüm çalışmalarını askıya almıştı. 28 Şubat tarihinde yeniden çalışmalarına kaldığı yerden devam eden meclisin ilk gündemi EYT olurken EYT düzenlemesi meclisten geçti. EYT düzenlemesinin meclisten geçmesinin ardından emekli olmayı iple çeken milyonlarca kişi başvuruların ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bugün itibari ile meclisten alınan karar doğrultusunda kabul edilirken vatandaşlar EYT başvurularının ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. ilk olarak 2 milyon 500 bin kişinin emekli olmasını sağlayacak EYT düzenlemesi ile ilgili araştırmalar arama motorları üzerinden yapılmaya devam ederken EYT'de başvuruların ne zaman başlayacağı en çok araştırılan konular arasında yerini aldı. 

EYT BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

EYT'nin meclis onayından geçmesinin ardından en çok sorulan sorulardan birisi ''EYT başvuruları ne zaman başlayacak?'' sorusu oldu. EYT başvurularına dair net bir açıklama henüz gelmese de net bilinen bilgilerden birisi de EYT başvurularının düzenleme Resmi gazete'de yayınlandıktan hemen sonra başlayacağı belirtildi.