2019 evlilik kredisi başvurusu yapmanın yolu banka şubelerinden geçiyor. Evlenecek olan ancak düğün yapmak için yeterli bütçesi olmayan kişiler bankaların düğün için verdikleri kredilere başvurabilirler. Uygun ödeme seçeneklerine sahip bu krediler sayesinde hayalinizdeki düğünü yapabilmeniz mümkün olur. Ayrıca evlilik kredisi alan kişiler bütçelerine uygun ödeme planları da oluşturabilir böylece zorlanmadan kredi taksitlerini ödeyebilir.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Yapı Kredi evlilik kredisine başvurmak için bankanın farklı kanalları kullanılabilir. Düğün yapmak için krediye ihtiyacı olan kişiler Yapı Kredi Bankası’na başvurabilir. 48 ay vadesi bulunan bu krediye başvurabilmek için en yakın banka şubesine gidilebilir. Ancak bulunduğu yerden hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler de internet bankacılığını ya da 444 0 444 numaralı telefon bankacılığını kullanabilir. Bunların yanı sıra SMS ile de başvuruda bulunabilir. Bunun için de Kredi Türü boşluk TC Kimlik Numarası boşluk Aylık Net Gelir yazılarak 4411’e SMS gönderilmelidir. Bu kredinin başvuru sonucu ise 24 saat içerisinde belli olur.

Garanti BBVA Evlilik Kredisi Vade Sayısı Kaçtır?


Garanti BBVA evlilik kredisi vade sayısı 60 aydır. Düğün hazırlıkları için maddi olarak eksiklik çeken kişilere Garanti BBVA ihtiyaç kredisi kapsamında kredi desteği sağlıyor. Garanti BBVA doğrudan evlilik kredisi vermiyor. Bankacılık İşlemlerinde ancak ihtiyaç kredisi düğün hazırlıkları için kullanılabiliyor. 100 bin TL’ye kadar çekilebilen bu kredi için banka 60 ay vade yapıyor. Ayrıca bu kredinin %1,79 oranında faizi bulunuyor.

QNB Finansbank Evleneceklere Ne Kadar Kredi Veriyor?


QNB Finansbank düğünü olacaklara verdiği kredi miktarı 35 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. QNB Finansbank da yine doğrudan evlilik kredisi vermiyor. Ancak ihtiyaç kredisi sayesinde evlilik hazırlıkları yapan kişiler de bu krediyi alabiliyor. QNB Finansbank’ın bu kredisinin 35 bin TL’lik limiti bulunuyor. Ayrıca bu kredi için banka 60 ay da vade imkanı sunuyor. QNB Finansbank’ın ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen kişiler de bu başvuru işlemlerini internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilir. QNB Finansbank internet sitesine giren kişiler TC kimlik numarasını, doğum tarihini ve cep telefonunu yazarak kolay bir şekilde başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Akbank Düğün Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?


Akbank düğün kredisi başvuru belgeleri arasında nüfus cüzdanı bulunuyor. Akbank doğrudan düğün kredisi kampanyası düzenleyen bir bankadır. Bu krediden de yararlanabilmek için gerekli evraklar ile beraber banka şubesine giderek başvuru işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Evlenecek olan kişilere özel faiz oranına sahip kredi veren Akbank bu kredi başvurusu sırasında nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin hem aslını hem de fotokopisini istiyor. Bunun dışında da şu belgeler banka tarafından talep ediliyor:
 
  • Gelir belgesi, maaş bordrosu,
  • Gerekli görülmesi alında adres teyidi amaçlı belgeler.

Çeyiz Hesabı Nedir?


Çeyiz hesabının anlamı evlenmeyi planlayan ve bunun için para biriktiren kişilere devletin destek sunmasıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2016 yılında çeyiz hesabı ve devlet katkısı uygulamasını başlattı. Bu uygulama ile anlaşmalı olunan bankalarda çeyiz hesabı açan kişilere devlet de %25’e kadar faiz desteği sağlıyor. Bu destekten de yararlanabilmek için banka hesabına düzenli olarak para konulması gerekiyor.

Devletin tam desteğinin alınabilmesi için de 36 ay boyunca aralıksız olarak birikim yapılması ve 27 yaşını doldurmadan evlenilmesi gereklidir. Belirlenen bu koşulları sağlamayan kişiler %25’lik devlet katkısını alamaz. Bu çeyiz hesabı sayesinde de evlilik kredisi çekmeye gerek kalmadan düğün yapılabilmesi mümkün olur.

Kaynak: www.isbilgisi.com

ISBILGISI.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... YASAL HAKLARIMIZ SAKLIDIR.