Son dönemlerde pandeminin getirmiş olduğu ekonomik sıkıntılar insanların nakt ihtiyaçlarını da büyük ölçüde artırdı. Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara koşan vatandaş yüksek faiz oranları ya da bankaların şartları karşısında çeşitli endişeler yaşamaya devam ediyorlar. Yüksek meblağlı krediye ihtiyacı olanlar için ise durum çok daha farklı. Pek çok banka ödemeleri güven altına alabilmek için çeşitli teminatların gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kamu bankası olan Vakıfbank yeni kredi desteğini açıkladı. Özellikle taksitli kredi adını vermiş olduğu yeni kampanyası ile birlikte çok yüksek miktarlarda krediyi hızlı ve kolay bir şekilde almak mümkün olacak. Bir gayrimenkulün bankaya ipotek ettirilmesinin hemen ardından gayrimenkul değeri hesaplanacak. Toplam değerin yüzde 80’lik kısmı banka tarafından kredi olarak verilebilecek. Taksitli kredi ödemeleri eşit taksitlerle ya da müşterinin isteğine uygun olarak esnek ödeme seçenekleri ile 36 ay vadeli olarak yapılabilecek.

EVİ VE ARABASI OLANLARA TAKSİTLİ KREDİ VERİLECEK

2-5

Kamu bankası olan Vakıfbank tarafından hazırlanan kredi kampanyası ipotek gösterebilecek evi ya da arabası olan vatandaşları ilgilendiriyor. İpotek gösterilen ev ya da arabanın yüzde 80’lik kısmının banka tarafından kredi verilebileceği belirlendi.

Bankanın kredi geri ödemeleri sırasında 36 ay vade imkanı sağlamasının yanı sıra ödeme erteleme seçeneği de sunduğu belirlendi. İpotek gösterilerek bankanın da ödemeleri kontrol altına almasının hemen ardından tüm kredi şartlarının esnetilebileceği belirtildi.

Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi kampanyası yüzde 1.55 faiz oranı ile birlikte vatandaşa sunulacak. Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları değerlendirildiği zaman en düşük faiz oranını sunduğu belirlendi.

VAKIFBANK İPOTEKLİ TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU DETAYLARI

Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi almak için banka şubelerine gitmek gerekiyor. İpotek ettirilecek olan ev ya da arabanın değerleme işlemleri yapılıyor. Değeri belirlendikten hemen sonra banka tarafından yüzde 80’lik kısmı ihtiyaç kredisi olarak veriliyor.

Bankalar arasında ipotekli olarak finansman desteği sunan ve kolay ödeme seçeneklerinin yanı sıra düşük faiz oranları belirleyen ilk banka olduğu belirlendi.