Evi kentsel dönüşüme girecek vatandaşlara kamu bankalarından destek verilmeye devam ediyor. Afet riski altındaki evlerin dönüştürülmesine yönelik sunulan özel avantalara sahip kredi, düşük faiz oranlarıyla sunuluyor. Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından Halkbank üzerinde devlet destek oranı ile kentsel dönüşüm kredisi sağlanacak. 

Kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşların afet riski altında bulunan binalarını dönüştürmek için 120 aya varan vadeler ve devlet destek oranlarıyla kredi kullanımına olanak verilmektedir. Konutlarını dönüştürmek isteyenlere ödeme planları da sunulması hedeflenmektedir. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM DEVLET DESTEK ORANI NE KADAR? 

Halkbank üzerinden afet riski bulunan evlerin dönüştürülmesine yönelik özel avantajlar ile Kentsel Dönüşüm Kredisi verilmektedir. Yüzde 0,33 devlet destek oranı ile Halkbank aracılığıyla kentsel dönüşüm kredisi sunuluyor. En kısa sürede evlerini güçlendirmek ve dönüştürmek için kentsel dönüşüme ilişkin şartların sağlaması halinde söz konusu avantajlardan yararlanılabilecek. 

Kentsel Dönüşüm Kredisi ile Halkbank üzerinden verilecek kredide ayrıca uzun vade seçenekleri ve daha birçok farklı özel seçenek sunuluyor. Vatandaşların kentsel dönüşüme girmelerini destekleyen krediler ile başarılı sonuçlar alınması hedeflenmektedir. 

HALKBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ 

evi-kentsel-donusume-girecekler-icin-devlet-destek-orani-belli-oldu-halkbanktan-devlet-destekl

Afet riski altında olan evlerin dönüştürülmesine yönelik hazırlana kredi paketi ile Halkbank üzerinden vatandaşlara cazip oranlarla kredi veriliyor. Bu kapsamda 120 aya kadar vade seçenekleri ve yüzde 1,04 müşteri oranının yanı sıra yüzde 0,33 devlet destek oranı sağlanacak. 

Toplam faiz oranı yüzde 1,37 olarak belirlenen Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi fırsatından yararlanmak için kredi kapsamında belirlenen şartların sağlanması gerekecektir. Bu şartları sağlayan vatandaşların kentsel dönüşüm için en uygun oranlara sahip kredinden yararlanmaları desteklenmektedir. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

Halkbank’ın devlet destek oranına sahip Kentsel Dönüşüm Kredisi fırsatından yararlanmak için en yakın Halkbank şubelerine gidilerek başvuruların yapılması gerekecektir. 120 ay vade ve avantajlı oranlarla finansman sağlanası hedeflenmektedir.